matrace
Komerční články

5 otázek a odpovědí, které vám pomohou vybrat správnou matraci

[dropcap]N[/dropcap]ovou matraci si nikdo z nás nekupuje každý den. Obvykle je to jednou za 6-8 let, což je dost dlouhá doba pro vývoj nových materiálů, výrobních technologií a konstrukcí matrací. Poradíme vám, jak postupovat, abyste si vybrali skutečně pohodlnou a kvalitní matraci.

matrace

Proč je výběr matrace důležitý?

Na kvalitu spánku má vliv nejen okolní prostředí – teplota, tma, ticho, psychický a fyzický stav, ale také matrace. Každý člověk potřebuje jinou matraci – jiná vyhovuje sportovcům, seniorům, dětem, teenagerům, lidem se zdravotními problémy apod. Vhodnost matrace ovlivňuje materiál, ze kterého je vyrobená, její konstrukce, tuhost, a také podklad, na kterém leží.

  • Výběru nové matrace věnujte dostatek času i energie, vyplatí se to. Jedním večerem u internetu a pročítáním diskuzí si možná uděláte všeobecnou představu, ale radu odborníků a osobní zkušenost nenahradí.

Než půjdete do obchodu, zamyslete se…

Odpovězte si na následující otázky:

  1. Kolik vážíte a měříte – matrace mají rozlišné nosnosti i velikosti.
  2. Jak velkou matraci potřebujete – min. šířka jednolůžka je 80-90 cm, výška by měla být o 20 cm větší než vaše výška. Pokud tak velkou v obchodní nabídce nenajdete, nechte si udělat matraci na míru.
  3. Jaká tuhost vám vyhovuje – každá matrace je jinak tuhá (měkká, střední, tvrdá). Všeobecně platí, že těžším lidem vyhovuje tužší lůžko, osobám s nižší váhou spíše měkčí.
  4. Jaký máte podklad matrace – jednotlivé typy matrací mají rozdílné požadavky na podklad (pevná deska, laťkový rošt, lamelový rošt pevný/polohovací). O potřebách vybrané matrace vás informuje prodejce.
  5. Jaké máte zdravotní problémy – matrace s ortopedickými vlastnostmi dokážou ulevit od bolestí zad, kloubů, hlavy, šíje.

Odpovědi na tyto otázky vám pomohou ujasnit, jakou matraci vlastně potřebujete. Nebudete-li si i přesto vědět rady, navštivte internetového pomocníka Dr. Sleepa, přístupného on-line na adrese http://www.drsleep.cz. Po zadání několika parametrů vám doporučí konkrétní model matrace, který bude vaším zádům vyhovovat. Najdete zde i zajímavé rady, tipy a články ze světa zdravého spánku.

dr.sleep

Není nad vlastní zkušenost

Seznam doporučených matrací si vytiskněte nebo stáhněte do svého chytrého telefonu, a navštivte specializovanou prodejnu matrací ve vašem okolí. Ukažte ho obsluze, tyto modely vám blíže představí, a pomůže s výběrem. Na matraci si lehněte a vyzkoušejte ji. Pár minut vám sice nebude stačit, abyste poznali, jestli vám skutečně vyhovuje (to poznáte až za 3 týdny používání), ale váš osobní pocit je také velmi důležitý.

[box type=“success“ ]

Nebudete-li si výběrem jisti, v klidu si doma vše promyslete, nespěchejte. Za několik dní navštivte prodejnu ještě jednou, a ptejte se na všechno, co vás zajímá. Zdravý a komfortní spánek na kvalitní matraci stojí za trochu času a námahy.

[/box]

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *