Komerční články

5 tipů pro zdravý spánek

Kolik hodin denně spíte? Je váš odpočinek skutečně plnohodnotný? Možná si čas v posteli strávený spánkem nestopujete, nicméně sami poznáte, jak se přes den cítíte. Pokud máte kruhy pod očima a není vám zrovna do zpěvu, na vině bude nejspíše právě nedostatek spánku, případně absence jeho kvality. Právě proto se vyplatí znát některé důležité tipy, jež vám v tomto ohledu mohou pomoct. My se na 5 tipů podíváme podrobněji v tomto článku.

1. Pravidelný spánkový režim jako základ

V první řadě se zaměřte na to, abyste měli pravidelný režim spánku. Měli byste chodit spát každý den ve stejnou hodinu. To samé platí také o vstávání. Když se režim nějaký den naruší, vrátíte se ke starému, což není optimální. Nastolení nového režimu vám bude trvat 7 dní.

2. Cvičení v pravidelných intervalech napomáhá spánku

I pouhá deset minut trvající chůze vám pomůže. Budete o něco více unavení a rádi ulehnete ke spánku. Tělo by měla být před spaním unavené. Usíná se mnohem lépe, ve větší harmonii a klidu.

3. Kvalitní postel jako základ

Máte doma starší kovovou rozvrzanou postel? Pak počítejte s tím, že se vám zrovna dvakrát příjemně spávat nebude. Při každém vašem převalení uslyšíte nepříjemný zvuk, jenž vás probudí. Ideální záležitostí jsou postele z masivu, na jejichž lamelové rošty položíte kvalitní zdravotní matrace

4. Máte vhodnou matraci?

Ne každému vyhovuje určitý typ matrace. Máte-li nějakou starou, nepočítejte s tím, že byste se pohodlně vyspali. Volit lze mezi spoustou různých variací vyrobených z mnoha specifických materiálů. Jen namátkou lze jmenovat třeba matrace z líné pěny, sendvičové, pružinové, taštičkové a jiné. Hodně důležitá je především jejich tuhost. Volbu byste měli přizpůsobit hlavně věku uživatele, jeho hmotnosti a také frekvenci spaní na matraci. Důležitá je i cena. Výhodně vyjdou třeba matrace 1+1.  

5. Příjemná atmosféra v ložnici

Máte vaši ložnici zařízenou nějak osobitě a originálně? Pokud ne, nejspíše bude působit značně fádně a chladně. Tím pádem vám v ní nemusí být zrovna dvakrát příjemně. Naopak. Ideální je volba nějakých jemných barev, a to jak chladných, tak i teplých. Záleží na preferencích každého z nás. Od věci nejsou ani tapety či obrazy na stěnách. Oblíbené jsou třeba abstraktní motivy.

Zdroj obrázku:VGstockstudio / Shutterstock.com

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.