7 tipů, jak vybrat luxusní koženou sedačku

0
145
Luxusní sedačka
Luxusní sedačka

Kožená sedací souprava ozdobí každý interiér. Co vše byste před jejím nákupem měli zvážit a jak se při nákupu nespálit?

Luxusní sedačka
Luxusní sedačka

1. Kožená sedačka jako ozdoba interiéru

Kožená sedací souprava je bezesporu krásným doplňkem vaší domácnosti. Její pořízení je ale poměrně finančně náročné. Před nákupem dobře zvažte, jestli se do do vašeho interiéru hodí právě tento typ sedačky nebo by mu více sedla moderní sedací souprava.

2. Pravidelná péče o kožené sedačky

Kůže je materiál, který vyžaduje pravidelnou péči. Alespoň dvakrát ročně byste ji měli impregnovat a natírat speciálními ochrannými prostředky. Materiál je také náchylný k poškrábání. Neprospívají mu zvířecí drápky ani dětské hračky. Rozmyslete si, jestli je kůže pro váš domov to pravé.

3. Velikost kožené sedačky

Než se vydáte do obchodu pro svou vysněnou sedací soupravu, místnost si pečlivě přeměřte. Jak velkou máte rodinu a kolik času trávíte na gauči? Nevybírejte si zbytečně malou ani velkou sedačku. S příliš velkým kouskem bude pokoj působit stísněně a ztratí vzdušnost.

4. Barva kožené sedačky

Klasická hnědá, elegantní černá, ale i extravagantní červená. Jakou barvu kožené sedačky zvolíte, záleží jen na vašem vkusu. Myslete ale na to, že její barva bude v místnosti dominantní a měla by se hodit ke zbytku interiéru.

5. Druhy kožených sedaček

Jakou kůži vybrat? K nejkrásnějším a nejluxusnějším druhům kůže patří anilinová useň. Zaujme vás na první pohled, je příjemně teplá a měkká na dotyk. Sedačky z hladké pigmentovaná kůže jsou robustnější, ale také velmi příjemné. Navíc snadno odpuzují nečistoty. Dále se můžete setkat například s broušenou kůží. Ta se vyznačuje měkkostí, poddajností a prodyšností.

6. Cena kožených sedaček

Kožené sedačky jsou poměrně nákladnou záležitostí. Vyšší počáteční vklad se ale vyplatí. Dobře udržovaná sedací souprava vám vydrží celý život. Proto při nákupu zbytečně nešetřete. Levná kožená sedačka vám příliš radosti neudělá. Jak to? Materiál se rychle poničí, v létě se na ní budete potit a v zimě vám bude chladno.

7. Kvalita kožené sedačky

Stačí jen 3 % kůže, aby se sedačka mohla nazývat koženou. Při nákupu se proto vždy ptejte na kvalitu zpracování. Pro laika je těžké na první pohled poznat složení materiálu. Rozdíl se projeví až po několika letech. Svrchní vrstva se začne odlupovat, z výrobku vylezou nejrůznější celulózové výztuhy a materiál popraská.

Luxusní sedací soupravy nakupujte jen u důvěryhodných odborníků, jako je Bytcentrum.com. Jen tak vám sedačka vydrží dlouhá léta a stále bude vypadat skvěle.