Koberec
Komerční články

Běhouny a koberce zútulní každý byt

Nemusíte být příznivci koberců po celé ploše podlahy, možná se spokojíte pouze s malým kouskem koberce u sedací soupravy v obývacím pokoji, který zútulní prostor vašeho bytu. Podle čeho si vhodný koberec vybrat? A jaká je vlastně nabídka v obchodní síti?

Koberec
Koberec

Při výběru koberce podstatnou roli hraje jeho vzhled

Jedná se totiž o výrazný doplněk interiéru, který ho může povýšit na úplně jinou úroveň. I tak zdánlivá maličkost, jako je jeho vzor, může zcela změnit atmosféru v obydlí. Dnes je naštěstí opravdu velký výběr, takže vybrat ten správný koberec nemusí být nic složitého. Stačí si projít nabídku a popřemýšlet, který se k vám do bytu bude hodit.

Běhouny jsou ideální do chodby

V chodbě se jako praktické jeví běhouny, které se prodávají v různých šířkách. Jak sám název už trochu napovídá, jedná se o dlouhé a většinou užší koberce, jež se nejčastěji nabízejí v metráži. Než si ho domů zakoupíte, je dobré myslet i na to, aby byl na ustřižené straně začištěn obšitím. Jen tak se z něho nebudou uvolňovat jednotlivá vlákna, což není právě moc příjemné.

Velmi často bývají běhouny ze spodní strany pogumované. Má to výhodu v tom, že se na podlaze nekloužou a leží tam, kde správně mají být.

Koberce kusové nebo v metráži

Ať už vybíráte koberce do obývacího pokoje, ložnice, jídelny nebo dětského pokoje, měli byste je vhodně barevně sladit s ostatním bytovým zařízením. Koberec může být i výraznějším prvkem, který upoutá zrak na první pohled. Dětem se jistě zavděčíte kobercem s dětským motivem. Oblíbení jsou pohádkoví hrdinové, sovičky, zvířátka nebo autíčka. Vybírat je lze mezi kusovými koberci. V metráži se prodávají spíše jednobarevné koberce.

Chcete-li mít doma opravdovou kvalitu, pak zvolte koberce z přírodních materiálů. Ty ručně tkané patří obvykle do vyšší cenové hladiny, jejich zakoupením ale máte jistotu originálního prvku ve svém bytě.

Zdroj obrázku:
LightField Studios / Shutterstock.com

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *