Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Bydlení ve stylu provence

Omrzel vás moderní styl bydlení a rádi byste se opět dostali k tradičním hodnotám a vpustili do interiéru tak trochu jinou atmosféru? Což o to, i moderní pojetí může být útulné, ale mnohem domáčtější je bydlení ve stylu provence. Tím spíš, pokud si neodpustíte ani lehčí stylizaci ve prospěch vintage. Výsledek bude stát za to – světlý interiér plný přírodních materiálů a barev, dost možná i s romantickým nádechem díky romantickým prvkům a květinám.

shutterstock_161121425

Možná máte obavy z toho, jestli si budete moct transformaci dovolit. Originální nábytek totiž stojí podstatně vyšší částky než česká lamino-klasika. Nicméně i to lze vyřešit nákupem nábytku z druhé ruky nebo opravami starších kousků, které se vám válí na půdě.

Jak na to?

Pokud se vám bydlení ve stylu provence líbí, není jediný důvod, proč byste si ho nemohli dopřát. A my vám prozradíme, podle jakých pravidel se řídit.

V prvé řadě se zaměřte na přírodní materiály. Vytipujete-li si ta správná místa, nakoupíte masivní dřevěný nábytek za cenu srovnatelnou s běžným nábytkem z dřevotřísky potažený fólií. Samozřejmě vás to bude stát podstatně více času, ale i hledání vhodných kandidátů je přece zábava.

Rozhodně se nebojte kombinace několika odstínů. Pro provence je typická harmonie mezi kontrasty a detaily. Trendy je odstín dubu kombinovaný se dřevem natřeným na bílo. V žádném případě nezabíjejte duch provence tím, že vedle sebe naskládáte identický nábytek. Žádané jsou rovněž vyřezávané tvary.

Nemusíte se bát ani kovaných prvků. Ať už to bude kovová postel, regál nebo posezení na verandě, případně drobnosti v podobě kovového stojanu na lahve v kuchyni, zajímavé tvary se mezi masivním nábytkem určitě neztratí a naopak mu dodají na vzdušnosti.

Za zmínku stojí také další přírodní materiály jako proutí, bytové textilie s romantickými květinovými vzory a vůbec vintage prvky, které evokují atmosféru dob dávno minulých.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *