Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Centrální vysavač usnadní úklid

V našich končinách centrální vysavače zatím nejsou moc rozšířené, ovšem v Kanadě a v USA se staly během posledních desetiletí nedílnou součástí domů.

Díky centrálnímu vysavači odpadá únavné a nekonečné poponášení vysavače a neustálé přepínání elektrického kabelu ze zásuvky do zásuvky. S centrálním vysavačem jsou také minulostí špatně vysáté prostory, kdy se díky filtrům v běžném vysavači částečky prachu dostávají zpět do ovzduší. S tímto problémem se centrální vysavače dokázaly bravurně vypořádat a veškeré nečistoty odvádí navždy pryč z místnosti.

Agregát vysavače je umístěn v technické části domu, v garáži či ve sklepě, motor je s interiérem propojený potrubím a na zdi jsou jen vysavačové zásuvky, do které zasunete hadici a můžete se pustit do úklidu. Nečistoty jsou odváděny z místnosti a zachytávají prach ve speciálních velkoplošných filtrech. Zde jsou nečistoty bezpečně separovány a zbylý vzduch je vyfukován z domu ven.

Když k těmto vlastnostem centrálního vysavače přidáte nízkou hlučnost a jednoduchou obsluhu získáte odpověď na otázku, proč má také stále více Čechů centrální vysavače v oblibě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *