Bydlení

Zateplení šikmé střechy

Chcete-li minimalizovat tepelné úniky z interiérových prostorů vašeho bydlení směrem ven, je důležité bedlivě popřemýšlet, jaké kroky učinit. Práce musí být komplexního a uceleného charakteru. Jednou z dílčích činností bude i zateplení střechy – pokud má váš dům šikmou střechu, tak půjde konkrétně o zateplení šikmé střechy.

šikmastrecha

Pojďme se podívat, jak se při zateplení šikmé střechy postupuje. V prvém případě je vhodné zdůraznit, že veškeré práce byste měli svěřit odborníkům, jež disponují potřebnými zkušenostmi a materiálním či technickým vybavením. Jedině oni vám dokážou vždy navrhnout účinné řešení.

Při zateplení šikmé střechy se využívají nejrůznější druhy izolačních desek. Jde o speciální materiály, které mají minimální tepelnou propustnost. Zpravidla se provádí zateplení ve dvou vrstvách. Nejprve mezi samotnou střechu a krov a dále na krov.

Jak postupovat při zateplování šikmé střechy?

  1. Nejprve změříte vnitřní rozteč mezi krovy. Izolační desky nebo pěnu je třeba uřezat vždy alespoň o centimetr delší, to z důvodu minimalizace úniku tepla okolo krovů.
  2. V dalším kroku se desky vtlačí mezi krovy – desky jsou pružné, takže přesně přilnou i k případným nerovnostem krovů a vyplní jakékoliv, klidně i miniaturní skuliny.
  3. Nyní následuje zabezpečení izolačních desek – to lze provést například pomocí kovových destiček, které se připevní ke krovům skrz celou délku střechy – zajistí, aby izolační desky případně neodpadávaly.
  4. Další činností je vložení další, tentokrát již slabší vrstvy tepelné izolace – ta se vkládá přímo mezi profily.
  5. V posledním kroku je vhodné, především pokud plánujete z podkrovních prostorů vytvoření interiéru, přistoupit k montáži sádrokartonu. Ten je uchycen buď lepidlem nebo šrouby či vruty ke kovovým, zajišťovacím profilům.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.