Komerční články

Dětská dobrodružství doma i na zahradě jsou levnou a osvědčenou zábavou

Prázdniny jsou v plném proudu, děti mají kvanta volného času a naším úkolem je, mimo jiné, naplnit jim ten čas smysluplnou, bezpečnou a hlavně zábavnou činností. O odpočinkové aktivity není nouze. Po obědě a s plným břichem jsou děti lákány tablety, počítači nebo televizí. A jak jim naplnit tu aktivnější část dne?

Výlety jsou fajn, ale …

… stojí nás hromadu peněz, o tom nelze pochybovat. A také spoustu našeho času, který potřebujeme třeba na dlouhodobě odkládanou práci doma nebo administrativu na úřadech. Na výlety tedy příliš často jezdit nelze. Ale je tu jedno elegantní řešení:

Výlety a dobrodružství přinesme dětem domů

Jak? Jednoduše! Stačí domů nebo na zahradu pořídit pár věcí, se kterými si děti budou moci hrát, třeba na turisty, na dobrodružnou výpravu do pralesa či po poušti, na dlouhou cestu po moři anebo raketou na Měsíc.

Co pořídit třeba na zahradu?

Základem jistě bude pískoviště, skluzavka, domeček a třeba i malá překážková dráha z lan a pevných překážek. Samozřejmě nesmíme zapomenout na stan nebo nějakou stanovou improvizaci, slunečník. A také hračky na písek a úložný box nejen na ně.

Děti budou na zahradě trávit maximum svého času, protože takové vybavení nabízí všestrannou a velmi pestrou zábavu na dlouhé hodiny. Když si přitom budou moci sem tam zobnout malinu, rybíz nebo třeba angrešt, budou jistě ti nespokojenější. Jen nezapomínejme na pitný režim.

A čím děti vybavit doma?

Na zahradě máme samozřejmě více možností než doma. Ale i do dětského pokoje můžeme pořídit závěsné křeslo a v něm s dětmi absolvovat kosmonautický výcvik. Malým dětem přijde vhod plastová skluzavka i se žebříkem, po které se budou klouzat jako po duně na poušti.

Nebo stačí postavit několik židlí kousek od sebe, přehodit přes ně deku a máme domeček jako vyšitý pro naše návštěvy u dětí. Myslíte, že nám i uvaří kafé?

Velký prostor pro fantazii nám nabízejí i balkony a terasy. I sem můžeme dát stan. A dokonce i to pískoviště – nevěříte? Hlavně však zajistíme dětem stín.

Taková výbava na doma či na zahradu nemusí být nijak drahá

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, nebude muset být náš nákup až tak nákladný. Například v aktuálním letáku JYSK najdeme stany, lucerny, trampolíny, hračky na zahradu a úložné boxy v rozumných cenách.

Je fakt, že někdy na takový nákup v prázdninovém rozpočtu nezbývá ani tehdy, když jsou na zboží akční ceny. Zaplatili jsme dovolenou, dětem nějaký tábor a nové vybavení, se kterým na tábor pojedou. A chceme si nechat nějakou rezervu i na pár výletů.

Ani to není neřešitelné a děti o svá dobrodružství nepřijdou. Můžeme využít například některou z nebankovních půjček. Porovnejte si je navzájem a vyberte si tu nejvýhodnější půjčku >>ZDE<<. Tyto jsou rychle vyřízené, mnohé půjčky jsou přímo na ruku. A hlavně můžeme hned teď pořídit dětem to, co je bude doma i na zahradě bavit. A splácet náš nákup můžeme v klidu až během školního roku.

Trampolína je kapitolou sama pro sebe

A co teprve trampolína! Na ní budou děti ochotné trávit dlouhé chvíle opravdu aktivního pohybu. Budou posilovat svaly, zlepšovat kondičku i svou pohyblivost.

Jen nesmíme zapomenout na základní bezpečnostní opatření. Například při dopadu třeba na zadeček děti nesmějí pod sebe dávat ruce, na trampolíně by měly skákat v jeden čas maximálně dvě děti. A soustředit se musejí na skákání v ploše trampolíny, nikoliv na okraji, kde jsou pružiny.

Na zahradě mohou být nejen ve dne

Zahradní dobrodružství jsou suprová, když se dějí také v noci, samozřejmě s naší dopomocí. Když s dětma přespíme ve stanu, třeba jen 20 metrů od domu, bude to zážitek na dlouhé povídání ve školkách i školách, až se tam děti zase vrátí.

Noční pobyt venku ulehčíme dětem třeba lucernami zavěšenými na bezpečném místě. A samozřejmě naší přítomností… Když k tomu vymyslíme krátkou hru odehrávající se při setmění, bude to úplná paráda. K tomu pár opečených buřtů a budeme ti nejopěvovanější rodiče!

Dobrodružné vybavení zahrady i pokoje vydrží několik let

Pokud váháte, zda má smysl kupovat tyhle věci prostřednictvím půjčky nebo splátek, tak vězte, že má. Vybavení totiž vydrží dlouho po té, co doplatíte poslední splátku.

Děti si užijí mnoho prázdninových dobrodružství. Ta navíc budou pokračovat i po té, co prázdniny skončí. Takže o ně nepřijdou, jako o výlety nebo tábory, na kterých během prázdnin byly. Kdykoliv děti vyběhnou na zahradu, budou se moci ke svým prázdninovým hrátkám vrátit. Třeba ještě v září budou spát venku pod stanem a ještě i v říjnu budou prohánět důlní stroje pískovištěm. A doma se budou bavit celý rok, bez ohledu na počasí…

Pořízením vybavení do pokoje i na zahradu uděláme výhodnou investici na několik let. Takže se vyplatí, i když ji zafinancujeme třeba půjčkou nebo nákupem na splátky. A navíc: až děti odrostou, něco jistě půjde i zpeněžit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.