Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Domácí posilovna – lze jí zařídit ve své domácnosti? 2

Člověk potřebuje dostatečné množství pohybu, to bez debat. Možná chodíte denně na procházky, v hezkém počasí jezdíte na kole, bruslích, chodíte cvičit do fitness centra a podobně. Jenže ne vždycky je na sport to správné počasí. Když venku prší, nechce se vám jít ven, ani do posilovny. Někdy také nemáte nejlepší kondici a nechcete se předvádět před ostatními ve fitness centru. Jak tedy můžete posílit svou kondici a zlepšit postavu?

V pohodlí domova takřka kdykoliv

Někomu vyhovuje sportování brzy ráno, jiný zase potřebuje sport později večer. Pokud se vám nechce navštěvovat posilovny, přeneste si posilovnu domů. Takové domácí fitness centrum vám může usnadnit přístup k pohybu, můžete cvičit kdykoliv vám to čas dovolí. Nikde nečekáte, nikdo vás neokukuje a můžete volit takové přístroje, které vy sami chcete. Jak takovou posilovnu doma zřídit?

Tři zóny v domácí posilovně

Pro funkční a správný trénink je dobré domácí posilovnu rozvrhnout do tří zón. Jedna je pro rozcvičku a následný strečink, druhá je aerobní a třetí je posilovací. Každé cvičení musí začít a také končit protažením celého těla, protože jinak vás bude další den tělo bolet a svaly dostanou zabrat. Toto protažení je ideální provádět na podložce a sérií cviků na celé tělo.

Aerobní zóna

Ta je součástí každé posilovny, nabízí hned několik funkčních přístrojů. Pokud chcete aerobní část vytvořit také doma, často je dobré sáhnout po rotopedu, který je častou pomůckou v domácích posilovnách. Pokud nejde o ten pravý pohyb pro vás, pak můžete sáhnout například po švihadle a skákat.

Posilovací zóna

Tuto zónu oceňují především muži, protože ti cvičením nabírají svalovou hmotu, kterou chtějí. Ženy se zde mohou zaměřovat na partie, které chtějí posílit a zpevnit. Ideální jsou zde posilovací věže, činky v různých hmotnostech, lavice a podobně. Od věci není ani gymnastický míč nebo balanční deska.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.