Tatranský profil
Komerční články

Dřevěné obklady do interiéru i na ven

Pokud chcete mít útulnou místnost, není nic lepšího, než ji obložit dřevem. To dodá každému interiéru velice příjemnou atmosféru. Hodí se však i pro venkovní obložení zahradních domků, chlup nebo baráků umístěných v přírodě. Poslouží jako plot nebo terasa. Ve fantazii se meze nekladou.

Tatranský profil
Tatranský profil

Odolný obklad já základ

U dřevěných obkladů je potřeba sledovat i jejich kvalitu. Pokud je chcete použít do interiéru, bude materiál méně zatěžován, než pokud má být venkovním obkladem. Srubový obklad je totiž vystavován různým podmínkám, jako je voda, vítr a další přírodní živly. Při jeho výběru dbejte na to, aby měl několik základních vlastností:

  • Dlouhá životnost
  • Dostatečná tvrdost
  • Výroba z kvalitního dřeva

Pro venkovní použití, kde dřevo vypadá velice zajímavě a mnohem originálněji, než bílé stěny, je dobré obklad ošetřit proti povětrnostním podmínkám. Bezbarvý lak, který se do dřeva zapustí, ho ochrání, vyživí a zároveň rozzáří jeho přirozenou barvu. Při pravidelné péči vydrží mnoho let a bude stále vypadat skvěle.

Výběr z různých profilů

Existuje mnoho druhů dřeva, ze kterých může být obklad vyráběný. Cenově dostupnou a přitom kvalitní a odolnou dřevinou je například smrk, který je také z těchto důvodů často používán. Na výběr pak máte z mnoha různých dekorů a tvarů. Jedním z nejoblíbenějších je tatranský profil, jež se hodí díky svému praktickému a universálnímu tvaru do interiéru i na venkovní obklady. Více přírodní a venkovské typy se pak vyznačují kulatějším profilem, který jim dává efekt srubu.

Jak sestavit?

Obkládání je velice jednoduché a zvládne ho svépomocí každý. Vybírejte prakticky a kupujte takové kusy, které mají speciální drážky, díky nimž do sebe hladce zapadají – práce tak bude výrazně snadnější a výsledek bude vypadat lépe. Délka jednotlivých kusů se přizpůsobuje seříznutím. Pro vyšší venkovní stavby můžete zakoupit obklady měřící až 5 metrů. Volitelná je obvykle i šířka jednotlivých trámů.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *