Komerční články

Hledáte odpočinek od města? Chaty jsou aktuálně na výborných cenách!

Po době útlumu jdou chaty a chalupy opět na dračku. Pokud chcete nějakou koupit, máte ideální příležitost. Kdo zaváhá, odejde s prázdnou, nebo si slušně připlatí.

Chataření Čechy stále baví, jenom si ho už představují jinak

Během období ekonomické krize docházelo v Čechách k masivnímu prodeji chat a chalup. Teď se ale situace obrací. Lidé se opět zajímají o rekreační sídla a shánějí nemovitosti v různých lokalitách naší republiky. Na odbyt jdou nejvíc menší domky v přírodě, ke kterým už nemusí patřit velký pozemek. Dnes si chceme na chatách hlavně užívat aktivní či pasivní odpočinek, a ne v jednom kuse sekat rozlehlou zahradu.

shutterstock_244957591

Frčí zimní i letní letoviska

Dnešní nabídce dominují jak nemovitosti soustředěné v oblastech českých hor, tak i rekreační sídla v nížinách poblíž vody. Češi se zajímají o letní i zimní letoviska a většinou chtějí mít chatu v dojezdové vzdálenosti od svého domova. Nejčastěji hledají takové místo, které je vzdálené maximálně hodinu cesty.

Poptávka se zvýšila až o 30 %

Realitní kanceláře zaznamenávají v současné době výrazný nárůst poptávky po rekreačních objektech. V některých lokalitách se zájem zvýšil až o 30 % ve srovnání s předchozími roky.

Ceny rekreačních objektů začínají růst

Spolu s tím, jak roste poptávka po chatách a chalupách, roste i jejich cena. Pokud tak uvažujete, že byste si nějaké to letní nebo zimní sídlo pořídili, máte k tomu ideální dobu. Nabídka je veliká a ceny ještě nejsou tak vysoké, jak se dá očekávat v následujících letech.

Ideální čas ke koupi chaty či chalupy

Pokud se rozhodnete pro koupi, obraťte se na někoho, kdo má s takovými obchody zkušenosti. Například realitní kancelář v Plzni se zabývá prodejem chat a chalup už pěknou řádku let. Její makléři vám tak nejen pomohou s veškerou agendou, ale poradí i na co si dát pozor a čeho se při výběru nemovitosti vyvarovat. Nebudete se tak zbytečně dopouštět chyb, kterých se už dopustili jiní. Chataření má být ostatně především radost!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.