Hledáte odpočinek od města? Chaty jsou aktuálně na výborných cenách!

0
285

Po době útlumu jdou chaty a chalupy opět na dračku. Pokud chcete nějakou koupit, máte ideální příležitost. Kdo zaváhá, odejde s prázdnou, nebo si slušně připlatí.

Chataření Čechy stále baví, jenom si ho už představují jinak

Během období ekonomické krize docházelo v Čechách k masivnímu prodeji chat a chalup. Teď se ale situace obrací. Lidé se opět zajímají o rekreační sídla a shánějí nemovitosti v různých lokalitách naší republiky. Na odbyt jdou nejvíc menší domky v přírodě, ke kterým už nemusí patřit velký pozemek. Dnes si chceme na chatách hlavně užívat aktivní či pasivní odpočinek, a ne v jednom kuse sekat rozlehlou zahradu.

shutterstock_244957591

Frčí zimní i letní letoviska

Dnešní nabídce dominují jak nemovitosti soustředěné v oblastech českých hor, tak i rekreační sídla v nížinách poblíž vody. Češi se zajímají o letní i zimní letoviska a většinou chtějí mít chatu v dojezdové vzdálenosti od svého domova. Nejčastěji hledají takové místo, které je vzdálené maximálně hodinu cesty.

Poptávka se zvýšila až o 30 %

Realitní kanceláře zaznamenávají v současné době výrazný nárůst poptávky po rekreačních objektech. V některých lokalitách se zájem zvýšil až o 30 % ve srovnání s předchozími roky.

Ceny rekreačních objektů začínají růst

Spolu s tím, jak roste poptávka po chatách a chalupách, roste i jejich cena. Pokud tak uvažujete, že byste si nějaké to letní nebo zimní sídlo pořídili, máte k tomu ideální dobu. Nabídka je veliká a ceny ještě nejsou tak vysoké, jak se dá očekávat v následujících letech.

Ideální čas ke koupi chaty či chalupy

Pokud se rozhodnete pro koupi, obraťte se na někoho, kdo má s takovými obchody zkušenosti. Například realitní kancelář v Plzni se zabývá prodejem chat a chalup už pěknou řádku let. Její makléři vám tak nejen pomohou s veškerou agendou, ale poradí i na co si dát pozor a čeho se při výběru nemovitosti vyvarovat. Nebudete se tak zbytečně dopouštět chyb, kterých se už dopustili jiní. Chataření má být ostatně především radost!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno