kožená sedačka
Komerční články

Jak čistit kůži a jak o ni správně pečovat?

[dropcap]K[/dropcap]ůže patří odnepaměti k materiálům, které spadají do segmentu nejenom velmi kvalitních, ale zároveň spadají i do segmentu luxusnějších variant. A tak se dnes s kůží setkáváme nejenom v rámci bytového designu, kde se nejčastěji setkáme s koženými sedačkami nebo křesly. Stejně tak se totiž můžeme s koženými prvky setkat třeba v luxusnějších automobilech. A to mimo jiné i proto, že ačkoliv má tento materiál své odpůrce, je zkrátka pohodlnější, než běžné čalounění.

kožená sedačka

Kožených variant může být hned několik

Ačkoliv často mluvíme stále o kůži jako takové, ne vždy je stejná. Těmi nejoblíbenějšími variantami může být třeba umělá kůže, která je cenově nejdostupnější. Dále je to třeba broušená kůže, která by se dala nejlépe přirovnat k semišovému materiálu. Obecně bývá hrubší, ale je velmi zajímavé struktury. Poslední variantou je poté kůže hladká a lesklá, která je dnes nejvyhledávanější. A tak pokud ji máte ve svém interiéru nebo ve svém voze, jistě se i vám stalo, že se na ní objevil flek či fleky. V takových případech rozhodně není třeba propadat panice, jelikož kůže má jednu velkou výhodu, a to že ji lze snadno vyčistit, a to i z hlediska lokálních skvrn.

[box type=“success“ ]

Vsaďte na profesionální přípravky, se kterými je čištění hračkou

briston cistic kuzeAčkoliv jsme zmínili, že je kůže velmi kvalitním materiálem, je ale také materiálem citlivým. V tomto směru se tedy zásadně nedoporučujeme používat neznámé chemické přípravky, a je lepší vsadit na ty kvalitní, silné a zároveň šetrné. V tomto směru můžeme doporučit čistící gel na kůži značky Briston, který je v tomto směru určitě dobrou volbou. Jaké jsou jeho výhody? Především jeho síla, díky které perfektně odstraníte různé skvrny, nijak nepoškodíte danou kůži, a zároveň můžete danou sedačku či sedadlo v autě ihned použít.

[/box]

Odstranění skvrny je více než snadné

A jak vlastně daný gel používat, aby byl výsledek co možná nejlepší? Odpověď je prostá, jelikož stačí opravdu jednoduchá aplikace. Stačí nanést trochu daného gelu na houbičku, kterou jemně kružte na špinavém místě. Během pár chvil už uvidíte první výsledky, kdy místo bude jako zázrakem vyčištěné. Následně je ideální vzít suchou hadřičku, místo jemně otřít a tím je proces čištění hotový.

S čištěním souvisí také nezbytná péče o kůži

Čištění ale není nutně to jediné, jak o kůži pečovat. Ideální totiž je případným nečistotám předcházet, stejně tak jako je dobré předcházet vysychání, nebo i popraskání kůže. I v tomto směru hledejte pomoc u značky Briston, která má ve svém portfoliu výrobků také balzám na kůži. Ten můžete použít ihned po čištění, a stačí ho v tenké vrstvě nanést po celé ploše kůže. Díky tomu tak nejenom prodloužíte životnost například již zmiňovaných kožených sedaček, ale stejně tak ochráníte povrch před nečistotami, dodáte mu původní vzhled, případně i dokonalý lesk i barvu.

[box type=“info“ ]

Pravidelné čištění je základ kvalitní péče

Nyní jsme vás seznámili s dvěma hlavními výrobky, které v souvislosti s koženými materiály skutečně doporučujeme. Rozhodně je ale nepoužívejte pouze v případě objevu nečistoty, ale pro dokonalý vzhled vaší sedačky je třeba pravidelná péče. Ideálním postupem je tedy alespoň jednou měsíčně kůži důkladněji vyčistit a následně ochránit daným balzámem. Jedině tak si můžete být jisti, že investice do sedačky nebudou vyhozené peníze, protože vám vydrží více, než je její udávaná životnost. A to pouze díky několik stovkám investovaných do kvalitních produktů.

[/box]

Kde přípravky koupíte?

Pokud tedy nechcete dělat kompromisy a chcete vsadit také na doporučovanou značku Briston, stačí se podívat do partnerských obchodů, kde daný produkt najdete. Jejich soupis najdete na adrese http://www.bristoncz.cz/partneri/, a je pravidelně rozšiřován o mnohá další prodejní místa, a to na celém území České republiky.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *