Komerční články

Skočte si na vlastní trampolíně

[dropcap]S[/dropcap]tále hledáte možnosti zábavy pro sebe a pro vaše dítko? Pokud ano, není zase tak složité některé najít. Pamatujte, že děti nemají rádi nudu a milují pohyb. Pokud je však vyženete na túru do hor, pravděpodobně nadšeni nebudou. Pokud jim ale dopřejete zábavu spojenou se skákáním na trampolíně, budou vás milovat. Navíc dokážete prospět jejich, ale i svému zdraví.

screen-marimex.cz-trampolina

Jumping je i sportem

Myslíte si, že skákání na trampolíně je jenom zábavou a hrou? Omyl. Dnes je jumping také sportem, který je jak v zahraničí, tak i u nás velmi oblíbený. I to je důvod, proč trampolínu vyzkoušet.  Pokud půjdeme až do extrémů, můžeme si dokonce najmout svého vlastního jumpingového trenéra. To už se ale týká skutečně hlavně těch, kteří chtějí tuto aktivitu využívat jako alternativu k běžným sportům. Vy raději zůstaňte hlavně u té zábavné části.

Samozřejmě skákání na trampolíně si můžete dopřát nejenom v jumpingových centrech, nebo také na různých veřejných hřištích, které jsou zaměřeny na trávení volného času. Na trampolíně si můžete zaskákat třeba i u vašeho domu, na vaší zahradě. Není totiž problém si jednu svou pořídit. A to za ceny, které rozhodně nepatří k nijak velkým.

Proč na trampolíně skákat?

Třeba i proto, že si sebe samotné představíte v dětských letech a díky této zábavě zapomenete na všechny problémy a starosti. A i když se snažíte navenek působit velmi umírněně, věřte, že jakmile se vám povede pár skoků, projeví se ve vás ona duše dítěte. A k čemu to povede? Třeba k tomu, že dokonale odbouráte psychické napětí, podpoříte tvorbu serotoninu a tak se budete cítit mnohem šťastněji a příjemněji. Mnohem lepší volba, než trávit hodiny v nudných ordinacích psychologů. Nevěříte? Tak si to někdy vyzkoušejte!

Vliv má jumping neboli skákání na trampolíně ale také na vaše tělo. Pokud nejste spokojeni se svou postavou, je ideální cestou i k tomu, jak výrazně zapracovat na spalování přebytečných kilogramů. A pokud je ona sportovní aktivita i zábavou, o to lépe.

Ideální i pro vaše dítě

Nemluvme však jenom o nás dospělých a zaměřme se také na tělo a duši našeho vlastního dítěte. I to si skákání na trampolíně zamiluje. A i když v něm vidí v první řadě pouze zábavu, vy jako chytří rodiče za tím vidíte něco víc. A to v první řadě už jenom onen pohyb, díky kterému tak neriskujete problémy s dětskou obezitou. Navíc díky každému skoku vaše dítě posílí, a to zvláště oblast dolních končetin. Ač se to nezná, první dny na trampolíně mohou být na naše svalstvo poměrně náročné. A to hlavně proto, že se jedná o pohyb, který tělo nezná.

Nejsou to ale jenom tato pozitiva. Tím, že váš potomek na trampolíně skáče, totiž zlepšuje i schopnost orientovat se v prostoru, schopnost správně načasovat dopad a odraz, ale i celkovou rovnováhu. Na první pohled tedy jenom blbne, ale ve skutečnosti vykonává aktivitu, která prospívá jeho rozvoji.

Volte modely pro celou rodinu

Nalákala vás vidina vlastní trampolíny? Pokud ano, nezapomínejte na to, že zaskákat si můžete třeba hromadně, se svou rodinou. Pravděpodobně nenajdete zajímavější venkovní aktivitu, než je tato. Aby to ale bylo možné, nezapomeňte koupit také správnou trampolínu. Na mysli máme především její velikost. Mezi ty největší průměry trampolín v tomto směru patří tyto:

  • Průměr 457 cm
  • Průměr 427 cm
  • Průměr 396 cm

Bezpečnost? Zaručena!

Na závěr se pojďme naladit ještě na vážnější téma, a tím je bezpečnost. Ta je u domácích trampolín stále velmi diskutovaným tématem. Pokud nakoupíte trampolínu od kvalitního výrobce a prodejce, není se čeho bát. Nejenom z hlediska pevné a stabilní konstrukce, ale i z hlediska ochranných prvků, kam patří třeba ochranné sítě, nebo kam patří třeba také kryty pružin a řada dalších věcí, které udělají ze skákání skutečnou zábavu, bez nutnosti myslet na cokoliv okolo.

Zdroj screenu: Marimex.cz

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.