Kvalitní nůž je základem pro bezpečnou práci. Důležité je také o něj pečovat

0
230
Japonské nože

Pokud hledáte kvalitní pracovní nástroj, je důležité zvolit kvalitní materiály. Také je vhodné se obrátit na tradičního výrobce, který má v dané oblasti své zkušenosti. Nejinak je tomu v případě nožů. Není to ale pouze o tom, protože nový kvalitní nůž je vždy krásně ostrý, nabroušený a zkrátka prvotřídní. To mu ale nemusí vydržet navždy, pokud se o něj nebudeme dobře starat.

Japonské nože

Co by měl splňovat kvalitní nůž?

Tak jako u každého jiného výrobku, také v případě nožů je důležité, aby byly dodrženy některé základní zásady, které zajistí, že budeme nakonec držet v ruce kvalitní produkt. Abyste si mohli užít práci s kvalitním nožem, ať už hledáte kuchyňský nůž, nebo třeba outdoorový nůž či libovolný druh jiného nože, je podstatná:

  • Kvalita čepelež
  • Ergonomie rukojeti

Základem každého nože je vždy ostří, které nejenže musí být perfektně nabroušené, ale také musí být vyrobeno z kvalitní nerezové oceli. Využívají se ale i jiné materiály, jako je třeba uhlíková ocel nebo laminovaná ocel. Vždy to záleží na konkrétním výrobci. Vysokou kvalitu vám nabídnout například produkty švédských firem, populární jsou švýcarské nože, ale jsou tu také exkluzivní japonské nože. Vše závisí od toho, jaký typ produktu hledáte a k jakému účelu jej chcete použít. Jak jsme již zmiňovali, důležitá je také ergonomie, a to rozhodně ne méně, než v případě čepele. Jistý úchop nože je totiž důležitý pro bezpečnou práci a pro pohodlnou práci s nožem. Také v tomto případě se využívá nejrůznějších materiálů, a to od moderních lehkých slitin až po tradiční dřevo.

O kvalitu pečujte

Kvalitní nůž vám vydrží dlouho, to ale neznamená, že není potřeba se o něj starat. Nůž vyžaduje určitou míru péče. Mezi naprostý základ, co budete potřebovat, patří různé sady nebo příslušenství na broušení nožů. V tomto ohledu je nejlepší KMFS, což je česká značka, která má svůj výrobní závod v Lanškrouně. Své produkty vyrábí prostřednictvím moderních postupů na CNC strojích, což znamená pro vaše nože maximální ostrost.

Zdroj obrázku:
Daboost / Shutterstock.com