Řešíte odpadní vody bez dostupné kanalizace? Využijte kvalitní betonovou jímku

0
73
Jímka

Využití klasického septiku je ideální, pokud nemáte dostupnou kanalizaci. Variantou je ještě samozřejmě čistička odpadních vod, která je však poměrně nákladnou záležitostí. Kromě toho je potřeba připomenout, že u čističky je nutná pravidelná údržba. Ačkoliv klasický septik není samozřejmě také zcela bezúdržbový, je to s ním mnohem snadnější. V podstatě jej stačí pouze jednou za čas vyvézt. S kanalizací je stále problém zejména v menších obcích, takže tuto situaci řeší i dnes velké množství lidí.

Jímka

Rychlá doprava, snadné usazení

Jímka, či jinak řečeno septik, případně žumpa, je především dostatečně bytelná nádoba. Aby byla její životnost co nejvyšší, je vhodné zvolit betonovou jímku. Sice se v posledních letech hodně rozmohla plastová řešení, ta však nevydrží tolik a někdy je nutné je také obezdívat. Nemusíte se obávat, že s těžkou betonovou jímkou by to bylo složitější, protože ji na místo doveze přímo firma. Můžete se podívat třeba na realizace betonové jímky Olomouc, kde je patrné, že jímka bude dovezena až k vám na zahradu a také bezplatně usazena. Vždy to samozřejmě bude záviset na dodavateli, ale v případě zmiňované realizace se můžete spolehnout na:

  • Dopravu po celé ČR
  • Rychlé dodání
  • Bezplatné usazení

Vy se tak nebudete muset v podstatě vůbec o nic starat. Vaší jedinou starostí bude výběr vhodné velikosti jímky, což je dobré řešit v závislosti na tom, jaké množství odpadních vod samozřejmě produkujete. U větších domácností je určitě vhodnější zvolit objemnější nádobu. Tyto jímky se vyrábějí v rozměrech od 4 do 12 m³. Není problém zajistit třeba dovoz betonové jímky Ostrava, nebo kdekoliv jinde po České republice. Dodání zajišťuje zmiňovaná realizační firma do 10 dní.

Příslušenství a další využití

K jímce si můžete dokoupit nejrůznější příslušenství, které zvyšuje například její bezpečnost. Může to být třeba poklop, přes který lze jezdit. Jímku můžete využít také k dalším účelům, a to například jako základ pro vybudování sklepa nebo jako rezervoár na dešťovou vodu.

Zdroj obrázku:
Gold Picture / Shutterstock.com