Dětský pokoj
Komerční články

Jak zařídit dětský pokojíček tak, aby ho vaše děti milovaly

Dětský pokojíček je takový malý ráj, ve kterém se odehrávají kouzelné příběhy, a fantazie zde nezná hranice. Na každého rodiče proto čeká úkol v podobě zařízení takového dětského pokojíčku, do kterého se ratolesti okamžitě zamilují. Úkol to ale není jednoduchý. Rodiče by měli pamatovat na to, že dětský pokoj musí splňovat hned několik kritérií. Jsou zde kladeny vysoké nároky nejen na bezpečnost, ale také na dětskou fantazii a rozvernost. Jak zařídit takový dětský pokojíček, který budou vaše děti zbožňovat?

Dětský pokoj
Dětský pokoj

Dětský pokoj v sobě kloubí několik funkcí

Zatímco ložnice primárně slouží ke spánku a koupelna zase k hygieně, u dětského pokojíčku to tak jednoduché není. Pokoj vašich dětí totiž neslouží jen k jednomu jedinému účelu. Dětský pokojíček je místem, kde se kloubí vícero funkcí.

Je to místo, kde děti musí najít prostor k odpočinku a relaxaci. Zároveň je to místo, které by jim mělo poskytnout nekonečný prostor pro různorodé hry. U starších dětí je pak v pokoji potřeba myslet i na prostor pro učení a přípravu domácích úkolů. Není se čemu divit, že se mnoho rodičů zařízení dětského pokoje zprvu zalekne.

Na co při zařizování dětského pokoje nezapomenout?

Pokud pomineme otázku bezpečnosti, která by měla být v dětském pokoji postavena na první místo, pak je to určitě dostatek úložného prostoru. Možná nechcete, aby byl pokoj vašeho dítěte zahlcen nábytkem. Na jednu stranu je to logický krok, děti totiž potřebují co možná nejvíce prostoru na hraní a nábytek by jim tak mohl překážet. Na stranu druhou ale myslete na to, že děti mají hodně hraček, knížek a plyšáků, které je potřeba někam uložit.

Pokud se vám nelíbí představa vysokých skříní a masivních komod, můžete využít úložné boxy pro děti. Jsou velmi praktické, hravě uschovají hračky, oblečení nebo třeba knížky a učebnice, ale nevytvoří v pokoji dojem, že je to tady jako ve skladišti. Každá věc bude mít své místo a vy budete mít dobrý pocit, že v dětském pokojíčku nevzniká nepořádek.

Pokojíček musí zaujmout na první pohled

Pokud chcete, aby si vaše děti pokojíček oblíbily, musí je umět zaujmout už na první pohled. Jakmile si totiž děti získá hned po příchodu, máte vyhráno. Na to je potřeba myslet už při jeho zařizování. V dětském pokoji najde místo cokoliv barevného, veselého a hravého. Tohle všechno totiž děti milují.

Vyberte jim třeba pěkně barevný a měkoučký koberec. Zajímavě tvarovaná postel jim určitě zajistí ty nejsladší sny. Ručně malované obrazy zase dokonale zkrášlí prázdné stěny a celý prostor příjemně zútulní. Nebojte se při zařizování dětského pokojíčku popustit uzdu vaší fantazii.

Vybavení do dětského pokoje můžete pořídit online

Plánujete svým dětem zařídit krásný pokojíček, ale moc se vám nechce objíždět kamenné prodejny? Pak vás uklidníme, že nic z toho určitě dělat nemusíte. Vybavení do dětského pokojíčku totiž můžete pořídit z pohodlí vašeho domova, aniž byste byli nucení kamkoliv chodit. Podívejte se do internetového obchodu Gario, jehož různorodá nabídka vás mile překvapí. Najdete zde mnoho zajímavých a krásných věcí nejen do dětského pokojíčku, ale klidně i kamkoli jinam u vás doma. Udělejte tak radost něčím novým nejen vašim dětem, ale třeba i sami sobě.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com