Rostoucí židle
Komerční články

V dětském pokoji nesmí chybět ergonomické místo u stolu

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba při vývoji dítěte hlídat, je správné držení těla. Pokud s tím má totiž dítě problémy, může to způsobit vážné komplikace do budoucna. Určitě proto tuto skutečnost neberte na lehkou váhu. S dětmi je však problém v tom, že rostou jako z vody. Aby jim vše stále přesně sedělo, museli bychom každou chvíli kupovat něco nového a to staré vyhazovat. Ostatně to znáte minimálně s oblečením. Kdybychom to tak ale řešili třeba se stolem nebo židlí, to už by byly hned jiné částky. Proto existuje zajímavé řešení.

Rostoucí židle
Rostoucí židle

Kouzlo výškově stavitelných mechanismů

Jakmile se dítě stane školou povinné, začne stále více času trávit u psacího nebo pracovního stolu. Pro ergonomii sezení je ale velmi důležité, aby pracovní deska stolu byla ve správné výšce. Můžete mít sebelepší židli, ale pokud máte pracovní desku stolu hodně vysoko nebo nízko, bude se dítě u stolu hrbit. Proto lze doporučit dítěti pořídit výškově nastavitelný stůl. Ten si uzpůsobíte přesně podle toho, jak dítě roste. Právě díky tomuto technickému řešení bude mít dítě vždy desku stolu v optimální výšce. Při výběru vhodného ergonomického stolu se zaměřte mimo jiné na:

  • Rozsah poloh
  • Kvalitu konstrukce

Dostatečný rozsah výškové nastavitelnosti zajistí, že stůl dítěti opravdu dlouho vydrží. Kvalitní konstrukce je pak důležitá proto, aby byl stůl dostatečně pevný a poskytoval odpovídající stabilitu.

Ke kvalitnímu stolu kvalitní židle

Velkou roli při ergonomii sezení pochopitelně hraje rovněž kvalitní židle. Je potřeba si uvědomit, že právě při sezení je děti potřeba dvojnásob hlídat, protože sezení není fyziologicky pro kostru člověka přirozená poloha. Je tak potřeba hlídat, aby si děti nevytvořily nezdravé návyky. To zajistíte pořízením vhodné rostoucí židle, která tak funguje na podobném principu, jako v případě výškově nastavitelného stolu. Zkrátka ji u způsobíte tak, jak dítě roste. Doslova se dá říci, že židle roste s dítětem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.