Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Jak čistit doma vzduch, aby se vám lépe dýchalo? Větrejte!

Vzduch v naší zemi není úplně ten nejčistší ze všech. Ovšem ovzduší doma v interiéru je mnohokrát horší. A je jedno, jestli je to doma popřípadě v kanceláři, obchodě a kdekoliv jinde. V ovzduší může být nebezpečný kysličník uhličitý a také prach, který je opravdu všudypřítomný. Budete-li jej pravidelně vdechovat, pak se mohou objevovat zdravotní problémy. A jedním z nich je například také alergie. Tomu se logicky musí zabránit.

Čistý vzduch v domácnosti

Aby se tyto problémy neopakovaly a vaše zdraví nebylo tolik ohroženo, pak je nutno udržovat vzduch v interiéru co možná nejčistší. Nejlepší variantou je čistička vzduchu, avšak tu bohužel nemůže mít doma každý, protože její pořízení nebývá vždycky úplně levné. Navíc ne každý chce mít doma přístroj, který bude takto fungovat. Existují jiné možnosti? Ano! Jak si tedy jinak pomoci k lepšímu vzduchu v domácnosti, kanceláři a podobně? Větrejte! To je jednou z nejlepších možností.

Otevírejte oka a to pravidelně

A to každý den! Znáte také lidi, kteří milují teplo a během zimních měsíců moc nevětrají? Je to špatně! Změnit v interiéru ovzduší je tímto způsobem asi nejjednodušší. V uzavřených místnostech velmi rychle narůstá koncentrace oxidu uhličitého, což přináší pocit ospalosti a únavy. Může se objevovat bolest hlavy, nevolnosti nebo problémy se spánkem. V interiéru se navíc mohou objevovat plísně.

Větrat je nejlepší alespoň třikrát denně. V zimě stačí pět až deset minut, v létě to může být klidně půl hodiny. Otevřete víc oken najednou, vzduch se lépe vymění. Nejlepší doba pro větrání je ráno a pak před spaním. Otevírat okno je důležité také ve chvíli, kdy se koupete, sprchujete, vaříte, sušíte prádlo nebo také poté, co uklidíte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.