Bydlení,  Byty,  Interiér

Jak opticky zvětšit malý byt?

Panelákové byty bývají povětšinou stejné, stejné rozměry, rozmístění zásuvek, malá koupelna, malý prostor, malé pokoje. Panelákové byty bývají často malé byty a vejít se do nich se vším, co máte je často nadlidský úkol. Co dělat, aby váš domov nevypadal ještě menší, než ve skutečnosti je? Jak mu dodat opticky „pár cenťáků navíc“?

I malý byt je byt

Bydlet je důležité a tak lidé často sáhnou i po těch menších bytech, jen aby měli svůj prostor, něco svého. Chcete si jej nějakým způsobem zařídit, ale najednou máte pocit, že vše, co jste si vymysleli váš už tak malý byt ještě opticky zmenšuje? V takovém případě je jasné, že musíte využít několika tipů a triků, které vašemu prostoru dodají vzdušnost a opticky jej zvětší. Jaké tipy to jsou?

Sjednoťte podlahu

Ideální je, když má váš byt stejnou podlahu v každé místnosti. Když tak otevřete dveře, oba prostory se stejnou podlahou mají tendenci na sebe navazovat a opticky tak bude vypadat větší, než ve skutečnosti je. Výjimkou je samozřejmě koupelna, kam asi plovoucí podlahu s dekorem dřeva dávat nebudete.

Světlé barvy

Jestliže je vaše předsíň nebo koupelna úzká nebo malá, zapomeňte na tmavé barvy. Sáhněte po světlých a zářivých, které mohou opticky prostor zvětšit. Jakou barvou vymalovat? Světle zelenou, žlutou, světle oranžovou a podobně. Rázem bude vypadat místnost větší, než když jí vymalujete hnědou nebo tmavě červenou.

Skříň až ke stropu

Skříně dnes neslouží jen pro úschovu všeho, co je potřeba, ale také svým vzhledem umí doladit prostor. Skříně až ke stropu přidají spoustu úložného prostoru, který se hodí nejen v malých bytech, ale také se vyhnete optickému členění prostoru. Také ty vrchní skříňky v kuchyni nechejte umístit až po strop. Je-li místnost úzká, pak skříně umístěte jen na jednu stranu, aby pokoj nevypadal zbytečně menší.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.