Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jak si vybrat správně žehličku?

Když začnete vybírat žehličku, pak je důležité, aby byla kvalitní a měla spoustu funkcí. Jedině tak si co nejvíce usnadníte žehlení. Žádná žena nechce stát hodiny u žehlicího prkna a snažit se perfektně vyžehlit všechno oblečení, které má před sebou. Chcete žehlit jednoduše, bez zbytečné ztráty času. V tom pomůže správný výběr žehličky.

Základ je žehlicí plocha

Když vybíráte žehličku, je důležité myslet na žehlicí plochu. Ta by měla po prádle lehce klouzat a měla by také být odolná. Když je žehlicí plocha nekvalitní, časem na ní vznikají rýhy nebo také spáleniny. K dispozici jsou desítky druhů žehlicích ploch. Jakou tedy vybrat? Asi takovou, která se vám líbí, popřípadě, která je ve vašich finančních možnostech. Zohlednit musíte také další funkce žehličky.

Nejkvalitnější žehlicí plochy:

  • Keramická
  • Hliníková
  • Teflonová
  • Nerezová
  • Safírová

Druhy žehličky

Dnes nejčastěji vybíráte mezi napařovací žehličkou a parním generátorem. Když se řekne parní žehlička, myslíme povětšinou tu, kterou všichni velmi dobře známe. Klasická žehlička s nádobkou na vodu. Při žehlení se z této žehličky uvolňuje pára, která do tkaniny proniká. Díky tomu je prádlo při žehlení poddajnější a lépe se tak žehlí. Nemusíte vyvíjet zbytečně velkou sílu.

Parní generátor nebo také žehlicí centrum je profesionální žehlička, která se v mnohém podobá té napařovací žehličce. Má také zásobník vody, ovšem zde je větší, je umístěn mimo žehličku, povětšinou jde o samostatný přístroj takzvaný bojler, na který žehličku odkládáte. S žehličkou je tento bojler spojen hadicí. Díky němu je vyvíjen obrovský parní výkon, díky čemuž vyžehlíte prádlo jen jedním tahem.

Parní výkon a příkon

Následně je důležité ještě řešit tyto dvě věci. Příkon se uvádí ve wattech, a čím vyšší příkon vaše žehlička bude mít, tím lépe žehlí. Parní výkon zase uvádí, jaké množství páry se uvolní za jednu minutu. Standardně je to minimálně 30 – 40 g/minutu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.