Bydlení,  Chaty,  Domy

Jak si vybrat správný typ plotu?

Chrání váš majetek, vymezuje vaše teritorium a je vlastně takovým ukazatelem, kde už je vaše pole, vaše místo. To vše představuje pro někoho plot. Umí dotvořit a doladit váš pozemek a vůbec celý dům. Není však jednoduché jej vybrat, protože musíte sledovat hned několik kriterií. Jak si tedy vybírat ten správný plot k vašemu domu?

Pro i proti

Když se zamyslíte nad plotem, pak přemýšlíte, který zvolit. Stačí jednoduché pletivo, které natáhnete, ukotvíte a vyřešeno. Jenže přes pletivo většinou sousedé a lidé okol vidí, co vše děláte. Chcete větší soukromí? Pak sáhněte po plotu betonovém, kamenném, drátěném, dřevěném. Dobrou alternativou je také plot živý. Všechny materiály mají svá pro a proti a vybíráte podle toho, co od plotu očekáváte.

Dříve, než se pustíte do budování plotu, pak se seznamte s materiálem, který jste si vybrali. Kolik vlastně stojí? Co budete potřebovat? Jak se sžije s prostředím? Jak jej budete řešit technicky? Některé materiály stojí víc, než ty ostatní a mohou být také kvalitnější. Mohou vyžadovat pravidelnou a docela složitou péči, jiné stačí postavit a takřka se o ně vůbec nestarat.

Dům i zahrada

Kromě jiného by měl plot a materiál také doplnit a podpořit dům a jeho okolí. Podle toho vybíráte jak materiál, tak zejména jeho barvu. Chcete-li od plotu nejen ohraničení a nastavení hranic, ale také od něj vyžadujete soukromí, raději volte kousky, které zcela zakryjí zahradu. V tomto ohledu volíte také výšku plotu. Co se financí týče, nejlevnější vás vyjdou právě drátěné ploty, které jsou klasikou zahrad.

Dřevěné ploty zase naproti tomu nemají moc dlouhou životnost a také se o ně musíte pravidelně starat. Co se soukromí týče, poskytují jej dostatek a náklady jsou také jedny z těch nižších. Plastové ploty jsou zase jedny z těch levnějších a bývají bezúdržbové. Výběr tedy nepodceňte, zjistěte si všechna pro a proti a vyberte takový, který vyhovuje vašim potřebám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *