Tipy & praktické informace

Jak vybrat kočičí podestýlku?

Kočičí podestýlky jsou na trhu v několika druzích a v podstatě záleží  jen na vašich preferencích, čemu dáte přednost. A samozřejmě na vaší kočce.

shutterstock_111020000

Hrudkující stelivo

Většina těchto steliv se skládá z horninovéo materiálu bentonitu, který při kontaktu s tekutinou nabobtná. Hrudky díky tomu jednoduše naberete lopatkou, vyhodíte a nahradíte novou kočičí podestýlkou.

Nehrudkující stelivo

Nehrudkující stelivo je druhou možností do kočičí podestýlky.jak už název vypovídá nevytváří hrudky, přesto absorbuje velké množství tekutiny a pachy. Nemusíte ho tedy měnit každý den, stačí, když z něj budete pravidelně vybírat kočičí trus.

Silikátové stelivo

Silikátové stelivo je také hodně savé a pohlcuje pachy. Díky své pórovité struktuře pohltí opravdu velké množství vlhkosti, konkrétně zhruba stejné množství své vlastní váhy. Velkou výhodou je, že se z něj skoro vůbec nepráší.

Rostlinné stelivo

Rostlinné stelivo je stoprocentně biologicky odbouratelné, skládá se většinou ze dřeva, starého papíru, slámy a nebo jiných podobných materiálů. Jeho hlavní předností je, že ho můžete jednoduše spláchnout v toaletě.

Každé stelivo sypejte do kočičí toalety v několika centimetrové výšce, jen tak bude opravdu dobře plnit svůj účel.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.