Latexová matrace
Komerční články

Jak vybrat matraci? Tyto rady vám pomohou

Spánek je v životě každého člověka velice důležitý. A to hlavně proto, že během něho může regenerovat, stejně jako může i načerpávat síly. Roli a na kvalitu spaní má kromě jiného také matrace. Jak vybrat tu pravou? Podívejte se.

Latexová matrace
Latexová matrace

Rozměr je základ

To hlavní, co je třeba zohlednit v samotném úvodu, je rozměr matrace. Dnes se můžete jak držet standardizovaných rozměrů, tak se můžete vydat i cestou individuální výroby. Vzhledem k ceně však jasně dominuje cesta číslo jedna. Ona správná velikost se odvíjí od toho, jaké rozměry má vaše kupovaná nebo v ložnici umístěná postel. Když se podíváme na to, co dnes na trhu jasně dominuje, tak se jedná o tyto rozměry:

  • 80 x 200 cm
  • 90 x 200 cm
  • 100 x 200 cm

Roli hraje také počet zón

I to je důležitý parametr výběru. Pozitivem těch kvalitních je rozhodně fakt, že byste u nich jenom málokdy nalezli model, který by měl méně než 7 doporučovaných zón. Mezi příklady tak můžeme zařadit třeba matrace ze studené pěny. Důvodem, proč se matrace dělí na zóny je to, že každá část těla je jinak těžká. Právě dané rozdělení zajistí, že bude mít tělo na všech místech takovou oporu, aby byla zajištěna jeho správné poloha. Taková, aby měla páteř optimální tvar, což vede také k eliminaci bolestí po probuzení. Ta je známkou, že vaše tělo nemělo ideální polohu.

Jak na materiál?

Těch je na trhu více než dost. Je dobré si všímat hlavně vlastností, které mají. Když se podíváme na ty nejvíce poptávané, tak sem řadíme jak zmíněnou studenou pěnu, tak třeba latexové matrace. Zapomínat však nelze ano na varianty z různých materiálů – sendvičové, nebo na stále hlavně kvůli ceně populární klasiku. Jedná se o matrace pružinové, které byly inovovány na takzvané taštičkové, které už tolik nevržou. Sice umí dokonale odvádět teplo a vlhkost, ale z hlediska kvality nepatří k tomu nejlepšímu. Spíše naopak.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.