Vinylová podlaha
Komerční články

Jakou zvolit podlahu? Přehled výhod a nevýhod populárních variant

Podlaha je v každém domě nebo bytě naprostým základem. Jak vybrat tu pravou? Ideální je nedělat kompromisy a držet se osvědčených možností, které jsou v dnešní době hitem. Ty si společně představíme a podíváme se také na přehled výhod a nevýhod.

Vinylová podlaha
Vinylová podlaha

Dřevo

Klasika, která se používala hlavně v minulosti, a která se pro svou popularitu dostala až do současných moderních interiérů. Nutno říci, možností v daném směru existuje hned několik. Když budeme konkrétnější, tak se jedná o tyto:

  • Klasická dřevěná podlaha
  • Plovoucí podlaha
  • Parkety

Velkým pozitivem je rozhodně skvělý vzhled a to, že lze do interiéru dostat kousek přírody. Nevýhodou, kterou mají třeba oblíbené dřevěné parkety, může být vyšší hlučnost. Při špatné pokládce může dojít k tomu, že si sousedé pod vámi stěžují na to, že slyší klapání i posunování židlí.

Vinyl

Jdeme na materiál, který je v dnešní době velmi populární. Je to vinyl. Ten vychází z dříve oblíbené varianty, kterou bylo klasické lino. Došlo však k výrazné inovaci jak ve směru kvality a provedení, tak i ve směru designu. Vinylová podlaha je zajímavá tím, že může mít podobné designové provedení, jako dřevěná, kterou věrně imituje. Pokládá se podobným způsobem. A to spojováním jednotlivých dílů, u kterých dochází nejčastěji k lepení na podkladovou vrstvu. Kladem je snadná údržba a odolnost. Negativem to, že jde často o imitaci přírodních materiálů.

Koberec

Naprostá klasika. Výhodou koberce je rozhodně to, že působí teplým a příjemným dojmem. Stejně tak je kladem i to, že na něm nemusí být hned vidět drobné nečistoty. I tato podlahová krytina má však určitá negativa. Sem se určitě řadí údržba. Kromě nutnosti pravidelného vysávání je u koberce problém, když se objeví skvrna od něčeho mokrého. Třeba vylitého nápoje, nebo špinavých bot. V takové situaci není konkrétní vyčištění nijak jednoduché.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *