Vyberte si přikrývku, která vás zahřeje i pohladí

0
147

Kolikrát už se vám stalo, že jste sotva vylezli z postele a zase byste se tam rádi vrátili? Probudili jste se unavení a nevyspalí. Na vině možná bude nevhodně zvolená přikrývka. Jak vybrat deku, pod kterou budete spát jako Šípková Růženka?

Celý den máme na pilno. Řešíme tolik věcí. Večer už se zase vidíme v posteli, která nás láká k příjemnému odpočinku. Spánek je pro náš organismus nepostradatelný. Aby nám dal vše, co může, musí být kvalitní. K tomu přispěje velkou mírou i správný výběr přikrývky a povlečení.

Přikrývka = peřina

Málokdo používá pro deku, pod kterou spí, název přikrývka. Vžitá je spíš peřina. Je mezi nimi rozdíl? Vlastně ani ne. Peřina se vždy používala pro přikrývku vyplněnou peřím, dnes už se to ale moc nerozlišuje.

Každopádně s klasickými peřinami se ještě můžete setkat. Babičky a maminky je jistě mají třeba na chalupě. Tam starou dobrou duchnu za chladných večerů určitě oceníte.

Jak vybrat kvalitní přikrývku?

Není přikrývka jako přikrývka. Její výběr navíc ovlivňuje mnoho faktorů, na které je třeba se zaměřit ještě předtím, než si deku začnete vybírat.

  • Jakou délku potřebujete? Stačí vám klasická, nebo musíte mít prodlouženou?
  • Jaká je teplota ve vaší ložnici?
  • Jste spíš horkokrevní, nebo zimomřiví?
  • Potřebujete antialergenní přikrývku, která snese i vysoké teploty praní a odolává roztočům?
  • Preferujete spíš celoroční deku, nebo si radši koupíte dvě různé?

Jak už tomu bývá, základem je materiál

Vlastnosti deky nejvíc ovlivní materiál, ze kterého je vyrobená.

  • Nejvýhřevnější deky jsou ty z peří. Dokonale izolují teplo, v zimě hřejí, v létě pohlcují vlhkost a odvádí ji z těla. Kromě toho se pyšní dlouhou životností.
  • Do módy se vrací i ovčí deky. Dokáží absorbovat pot a následně ho odpaří. V zimě kolem vás udrží suché teplo, v létě vás od horka budou izolovat. Lanolin, který je v nich obsažený má antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti, takže se do deky z ovčí vlny mohou zachumlat i alergici.
  • Toužíte po dece, která vás nebude na těle tížit? Zkuste duté vlákno, které krásně obepne vaše tělo během spánku. Během chladných dní vás zahřeje, v létě zase odvede páry a teplo od vašeho těla.

Jak dlouhou přikrývku potřebujete?

Rozměry deky jsou také důležité. Jste vysocí? Deka běžné délky vám určitě nebude stačit. Nohy by z ní koukaly ven. Sáhněte po prodloužené délce.

Chcete se během spánku dělit se svým partnerem nejen o lože, ale i o přikrývku? Zvolte francouzskou deku pro dva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno