Komerční články

Účinně chraňte svůj byt před světlem

Přemíra slunečních paprsků v horkých letních dnech může být velmi nepříjemná, zejména pokud máte místnosti bytu orientované na jih nebo jihozápad. Jak zabránit UV paprskům, aby vám otravovaly život? Naprosto nezbytné je stínění.

shutterstock_83685208

Současný trend: vnější žaluzie

Pokud jde o zastínění oken vašeho bytu, máte k dispozici dvě možnosti: buď stínit zvenku, nebo zevnitř. Efektivnější je samozřejmě stínění zvenku, protože zachytí maximum UV paprsků ještě před jejich průnikem oknem. Proto volte vnější žaluzie z kvalitních materiálů, které představují současný trend. Jaké jsou jejich přednosti?

  • V maximální míře regulují průnik světla, jsou nastavitelné.
  • Zastíní až 85 % slunečního záření.
  • Můžete vybírat z různých typů lamel.
  • Zaručují dlouhou životnost.
  • K dispozici jsou různá barevná provedení žaluzií, takže je můžete sladit s exteriérem domu.

Na střešní okna patří rolety

V mnoha moderních domech se nacházejí střešní okna, u kterých je také nutné zajistit dobré zastínění, protože se do nich hodně opírá slunce.  V šikmé poloze ovšem není možné použít vnější žaluzie. Řešením jsou proto rolety na střešní okna různých vzorů, které umožňují díky funkci Multistop zastavení v různých pozicích. Můžete si tak podle potřeby vysunutí rolety do potřebné polohy. Rolety se dají bez problémů namontovat na různé typy oken. Nabídka obsahuje rolety různých vzorů a barev včetně neprůhledných zatemňujících.

I veřejné osvětlení může šetřit prostředí

Do vašich oken často svítí večer veřejné osvětlení. Mnohdy narušuje vaše soukromí a je obtížné jeho světlo zastínit. Pomůže úsporné veřejné LED osvětlení, které myslí nejenom na úspory veřejných financí, protože se při jeho používání dá ušetřit až 63 % energie, ale i na soukromí a pohodlí občanů. Důležité je i ekologické hledisko, protože díky novému typu osvětlení neuniká do ovzduší tolik emisí CO2.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.