Bydlení,  Byty,  Domy,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Jak vybrat správný router

[dropcap]M[/dropcap]ít internet po celém interiéru domu pro mnoho různých technologických pomocníků typu tabletu, notebooku anebo chytrého telefonu je dnes jakousi samozřejmostí. Bez kvalitního pokrytí nemůže celá řada domácností vůbec existovat. Spousta z nás má doma internet, který takto funguje naprosto perfektně. Může za to ale nejen samotný poskytovatel internetu, ale malá krabička, která je často důmyslně ukrytá za televizí anebo na jiném méně či více viditelném místě – router. Právě on zabezpečí pohodové připojení na všechny vaše oblíbené přístroje. Jak ale vybrat takový, který bude fungovat podle vašich představ?

shutterstock_126791819

Dosah signálu z routeru

V první řadě bychom měli klást důraz na celkovou sílu signálu, který vychází z routeru. Pokud si budete chtít hrát online hry na vašem tabletu třeba na terase, pak se musí router postarat o to, aby internet efektivně dosáhl svým signálem až právě sem. Rychlost připojení k internetu by přitom neměla nijak výrazně kolísat.

Design routeru a počet usb portů

Pro mnohé je důležitý i vzhled routeru. Pokud si jej chcete dát na viditelné místo, pak je dobré vybrat si nějaký designově reprezentativní. Některé jsou vyloženě ve tvaru jakéhosi obdélníku a jiné vypadají jako menší válec. Podívejte se i na počet USB portů a na to, jestli router obsahuje i port 3.0 zajišťující rychlejší přenos dat.

[box type=“info“ ]

Naše tipy

Prvním tipem bude levný router D-Link DIR 826L, jehož cena se pohybuje okolo 2300 korun. Tento router nabídne spolehlivý provoz, možnosti nastavení online a také maximální rychlost 600 mbps. Disponuje ale poměrně malou podporou síťových služeb. Chcete-li sáhnout po dražší variantě, pak můžete volit třeba router Netgear R6300, který stojí zhruba 4300 korun a nabízí přenos dat o rychlosti 1750 mbps. Jeho rychlost i pokrytí jsou na vysoké úrovni a bez potíží pokryje i rozsáhlejší domy.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.