Komerční články

Zvolte ten správný úvěr na bydlení

[dropcap]A[/dropcap]si dost složitě bychom hledali někoho, kdo by nechtěl mít krásné bydlení. Každý z nás ale bohužel nemá dostatečné množství peněz potřebných k tomu, aby si krásný byt anebo domek mohl dovolit. I tak ale není nutné zoufat, jelikož peníze si lze půjčit, a to poměrně výhodně. Záleží jen na tom, jaký finanční produkt pro financování bydlení využijete. Možností je hned několik, přičemž nejvyužívanější jsou určitě hypotéky a úvěry ze stavebního spoření. Zaměřme se tedy na tyto dvě alternativy s tím, že určitě doporučíme spolehlivý produkt z této oblasti.

shutterstock_173714501

Možnosti hypotéky

Asi nejčastěji se jako úvěr na bydlení volí hypotéka. Jedná se o půjčku, která je ideální zhruba od jednoho milionu korun výše. Pokud potřebujete nižší obnos, určitě je ideální volit spíše úvěr ze stavebního spoření. Hypotéka je charakteristická především tím, že se v jejím průběhu může měnit procentuální sazba úroků. Děje se tak po skončení fixačního období. To je často stanoveno na pět let, ale fakticky se odvíjí od počátečního přání klienta té či oné finanční instituce.

Stavební spoření

Financovat stavbu pochopitelně můžete i prostřednictvím stavebního spoření. To v současnosti patří mezi poměrně konzervativní produkty, nicméně není problém na něm při dostatečných vkladech naspořit sumu, která bude následně sloužit na financování veškerých věcí souvisejících se stavbou anebo rekonstrukcí domu. Buďme ale ve výnosech ze stavebního spoření poněkud konkrétnější.

Vložíte-li na účet stavebního spoření ročně 20 000 korun, což činí přesně 1 667 korun měsíčně, pak se dočkáte v horizontu šesti let vynikajícího zhodnocení. Procentuelně vyjádřeno, půjde o zhodnocení 16%. Roční zhodnocení je přitom stanoveno na 5,4%. K takto vysokému výnosu nedojdete ani při relativně riskantnějších investicích do podílových fondů.

Úvěr ze stavebního spoření

Zajímavé možnosti půjček na bydlení nabízí ale také stavební spoření. Pokud již disponujete nějakou hotovostí, můžete klidně využít klasického úvěru ze stavebního spoření. Obrovskou výhodou tohoto úvěru je fakt, že již na počátku budete znát přesnou úrokovou sazbu, která bude doprovázet celou dobu splácení tohoto úvěru. Celková finanční výše úvěru je stanovena jednoznačně. Jedná se o výši vyrovnávající rozdíl mezi celkovou cílovou částkou spoření a tím, co již máte na svém účtu naspořeno. Naspořená částka musí ale činit 40 až 45% z celkové cílové částky. Pokud tomu tak není, je nezbytné sáhnout po jiné možnosti financování bydlení. Nejčastěji se v tomto případě jedná o překlenovací úvěr.

Překlenovací úvěr

Nemáte-li dostatečné množství finančních prostředků již naspořených, je zapotřebí volit překlenovací úvěr. Tento typ půjčky jsou výhodný zejména v tom, že nabízí stejně jako klasický úvěr ze stavebního spoření přesně danou úrokovou sazbu, která se již nebude v průběhu splácení nijak měnit. Klient tedy taktéž přesně ví, kolik má splácet a kolik přeplatí.

Výše překlenovacího úvěru je určena celkovou cílovou částkou, ke které úvěr bude směřovat. Bez zajištění lze dosáhnout u většiny společností až na 500 000 korun. Zajímavý je i překlenovací úvěr v nabídce ČMSS s nulovou akontací. Úroková sazba překlenovacího úvěru může být také modifikována dle toho, za jak dlouhou dobu dojde k jeho kompletnímu splacení. Zaplacené úroky si může člověk potom odepsat z daňového základu.

[box type=“success“ ]

Úvěr ze stavebního spoření u Lišky

Naším tipem je z hlediska financování bydlení Českomoravská stavební spořitelna. Ta nabízí mimo výhodné hypotéky také úvěr ze stavebního spoření. Garantuje u něj vynikající úrokovou sazbu začínající na 2,95%. Zpracování žádosti o úvěr je přitom bezplatné. Bez zajištění můžete čerpat úvěr až do výše 500 000 korun. Úvěr můžete navíc předčasně splatit bez jakýchkoli sankcí.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *