Bydlení,  Byty,  Domy,  Interiér,  Podlahy

Vybíráme podlahovou krytinu

[dropcap]V[/dropcap]ýběr podlahové krytiny je poměrně složitý, a to především proto, že si můžeme zvolit hned z několika typů podlah. Každá z nich se přitom vyznačuje specifickými vlastnostmi, které je určitě zapotřebí zmínit. Soustřeďme se tedy na nejoblíbenější podlahové krytiny, které je možné si u nás koupit.

shutterstock_87878842

Masivní dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha, jejímž základem je masivní dřevo, určitě představuje jeden z designově nejpovedenějších povrchů. Masivní dřevěná zaujme jednak svým krásným leskem a také vzhledem v rozličných barvách. Pěkné jsou jak klasické podlahy světlejší, tak i tmavší. Tento typ dřevěné podlahy se řadí mezi poměrně teplé podlahové krytiny, takže po ní můžete klidně chodit i bosky.

Úsporná laminátová podlaha

Pokud víte, že podlahová krytina nebude sloužit dlouhodoběji a chcete do ní investovat minimální peníze, pak je optimální laminátová podlaha. Sehnat se dá pochopitelně v celé řadě dekorů. To samé platí i ohledně samotné šířky jednotlivých kusů laminátové podlahy. Od šířky se odvíjí i celková suma, kterou budete muset při koupit této podlahy zaplatit.

Vinylové podlahy

Jedno z nejmodernějších řešení podlahových ploch představují vinylové podlahy. Vinyl je látkou, která je schopna se přizpůsobit jakémukoli uživateli konkrétní domácnosti. Je sice jasné, že mnohým z nás v souvislosti se zkratkou PVC utanou v mysli některé nekvalitní podlahové krytiny dřívějška, nicméně moderní vinyl takový zcela určitě není. Typický je jak maximální barevnou variabilitou, tak i naprosto jednoduchou pokládkou. Velkou předností vinylových podlah je v neposlední řadě i jejich pevnost a stabilita. Máte-li doma děti anebo čtyřnohé mazlíčky, pak je pro vás vinylová podlaha jako stvořená. Nějaké škrábance typické pro laminátovou podlahu, totiž v žádném případě nehrozí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *