Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jaké chyby nedělat při výběru vysavače?

Bez vysavače se jednoduše neobejde žádná domácnost. Zbavuje vás prachu a ostatních nečistot, které se doma objevují. Patří mezi žádané domácí spotřebiče a využíváme jej opravdu všichni. Vývoj vysavačů se posunul dosti kupředu a některé dnešní modely umí opravdu velkou spoustu věcí.

Vybíráme vysavač

První vynálezce vysavače je Hubert Cecil Booth, což byl britský konstruktér. Od té doby se opravdu hodně změnil a dnes je prakticky přenosný, malý, skladný a velmi výkonný. Pokud i vy máte před sebou návštěvu obchodu, pak vybírejte pečlivě. Lidé dělají spoustu chyb. Jak se jich vyvarovat?

Nevěřte reklamám

Reklamy nám ovlivňují život v mnoha aspektech. Chcete si pořídit tu novou pánev, která je údajně opravdu skvělá a smaží naprosto bez tuku, nebo si koupíte nový typ telefonu, protože jsou na něj dobré reklamy v televizi. Podobně to funguje i u vysavače. Nenechte se však zmást, reklamy jsou tu od toho, aby produkt vychvalovaly. Nebudou psát, že je to třeba špatný produkt, že má chyby. Raději si projděte reference a různé testy výkonnosti.

Šetříte

To je samozřejmě důležité, šetřit potřebujeme všichni, ale ne za každou cenu. Pokud očekáváte od vysavače nějaké funkce, pak musíte vědět, že za ně něco zaplatíte. Chcete, aby vám vysavač vydržel déle? Pak musíte za kvalitu zaplatit. Rozhodnete-li se pro určitý model, opět si jej ověřte podle recenzí a testů.

Energetická třída

U lednice nebo pračky se tohle běžně řeší, ale co takový vysavač? Nad tím mnoho lidí máchne rukou, přeci ho nepoužíváte denně, a když už, tak jen na chvíli. Vysavače mají energetickou třídu od A do G přičemž A je nejlepší poměr mezi spotřebou energie a výkonem čištění. I když se to může zdát jako hloupost, sledujte energetickou třídu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.