Bydlení,  Byty,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kuchyně

Jak vybrat indukční desku

[dropcap]I[/dropcap]ndukční varná deska je dnes zcela běžnou součástí celé řady moderních domácností. Není se čemu divit, jelikož indukční vaření je v mnohých ohledech výhodné. Jeho pohodlnost, rychlost a především bezpečnost v každém případě zaujme a motivuje její majitele k častější přípravě pokrmů. Výběr varné desky ovšem není nijak jednoduchý, jelikož ji nabízí celá řada výrobců v různé kvalitě. V každém případě je výhodné soustředit se na některé základní aspekty, které mohou rozhodovat o koupi nové indukční varné desky.

shutterstock_60692407 (1)

Příkon a bezpečnost

Hodně důležitým ukazatelem je u indukční desky příkon. Měl by v každém případě přesáhnout hranici 7000 W. Pokud bude příkon menší, pak bude indukční varná deska značně pomalá. Pozor si dejte při výběru varné desky na to, aby měla ochranu před vznícením oleje. Indukční deska umí podobně jako ostatní desky zahřát olej na úplné maximum. Dokáže to ale až na 300 stupňů Celsia, a to během několika desítek vteřin. Důležitá je mimo jiné i ochrana před předpětím a podpětím. Bez takovéto ochrany nemusí indukční deska vydržet zrovna dlouhou dobu.

Varné zóny a ovládání

Při výběru varné desky je také vhodné dbát na celkový počet varných zón. Na některých varných deskách a sporácích jsou třeba jen dvě varné zóny indukčního charakteru. I proto je vhodné se přesně podívat. Indukční zóny by měly být minimálně čtyři. Ovládání je řešeno na indukčních deskách dotykově, ale liší se rychlostí reakce. U některých desek je ovládání opravdu hodně pomalé.

[box type=“info“ ]

Naše tipy ke koupi

Naším tipem je poměrně přehledně řešená čtyřplotnová indukční varná deska Whirlpool AKT 809 NE. Jedná se o desku s indikátorem zůstatkového tepla s cenou pohybující se okolo 4000 korun. Jako výhodná koupě se ale jeví i třeba moderní a stylová indukční varná deska Gorenje IT 641 ORA.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *