Komerční články

Jak vybrat vhodný gril na zahradu?

Pokud si chcete pořídit nový zahradní gril, už jste možná sami zjistili, že jeho výběr není ničím jednoduchým. Zaměřme se tedy na tři základní typy grilů a porovnejme je.

Výběr vhodného grilu není jednoduchý

Grilování je již drahně let oblíbenou činností mnoha Čechů, ačkoli se často dopouští chyb. Základem pro tuto aktivitu je jednoznačně výběr vhodného a kvalitního gril. A jelikož je léto, aktuálně jsou nejvíce žádány grily na zahradu. Ani jejich výběr přitom rozhodně nepodceňujte, protože při zvolení špatného zařízení vás budou s největší pravděpodobností čekat zbytečné komplikace.

Aktuálně máte k dispozici tři základní typy grilů, a to plynové, elektrické a na dřevěné uhlí. Každý z nich má určitá specifika, stejně jako výhody a nevýhody, takže jednoznačný závěr učinit nelze. Záleží totiž na mnoha faktorech, na které se je před nákupem grilu nutné zaměřit. Záleží např. na tom, kde budete gril používat, případně zda chcete grilovat celoročně, nebo pouze v průběhu teplých měsíců.

Plynové grily

Plynový gril je možné využít takřka všude ve venkovním prostředí. Pro jeho zakoupení hovoří absence nepořádku a navíc se snadno ovládá. Nepotřebuje totiž roztopit, takže je okamžitě připravený k použití a zároveň se dá jednoduše regulovat teplota grilování. Výhodou je i nenáročná údržba, bezpečnost, dlouhá životnost, rovnoměrné opékání, stejně jako levný provoz.

Největší nevýhodou plynových grilů je pořizovací cena, protože jsou obecně nejdražší. Mohou totiž stát i výrazně přes 10 000 Kč. Na druhou stranu lze při nákupu ušetřit, což např. umožňují slevy na Mall. Za další nevýhodu by šlo v každém případě označit absenci tradiční atmosféry, jíž přinášejí pouze grily na dřevěné uhlí.

Pro koho je plynový gril určen? Pro nadšené gurmány, kteří to s grilováním myslí opravdu vážně, ale oželí tradiční atmosféru.

Grily na dřevěné uhlí

K provozu tohoto druhu grilů není potřeba ani plyn, ani elektřina, postačí dřevěné uhlí. Díky tomu jsou velmi vhodné na zahradu, neboť zaručují tradiční chuť, vůni a atmosféru. Navíc jsou levnější než plynové grily. Přesto se jejich cena značně liší. Některé lze sehnat pod 1 000 Kč, jiné, kvalitnější mohou stát až 5 000 Kč. I u těch však můžete ušetřit, a to např. díky slevě 100 Kč v obchodě Euronics.

Pokud se zaměříme na nevýhody grilů na dřevěné uhlí, zjistíme, že se jedná zejména o náročnější ovládání. Nelze je totiž použít okamžitě, protože vyžadují roztopení. Navíc umí nadělat nepořádek a ani údržba není příliš jednoduchá. U levnějších variant pak nepotěší ani kratší životnost. Musíme ale doplnit, že u dražších grilů mnohá negativa odpadají. Umožňují totiž např. regulovat přívod vzduchu.

Pro koho je gril na dřevěné uhlí určen? Pro milovníky tradiční atmosféry, jimž nevadí více práce a možnost umazání se.

Elektrické grily

Elektrické grily se hodí do každého prostředí, a to dokonce i na terasy či zahrady, případně do uzavřených místností. Vyznačují se totiž úplnou absencí nepořádku a kouře. Navíc se jednoduše ovládají (můžete je použít okamžitě) a udržují. Ani jejich pořizovací cena není nejvyšší, ačkoli její rozptyl je zhruba podobný jako u grilů na dřevěné uhlí.

Levnější varianty elektrických grilů, které mohou stát i pod 1 000 Kč, nebývají příliš kvalitní a mají slabší výkon. Tyto neduhy však výrazně odpadají u dražších variant. Tyto grily ovšem tak jako tak potřebují elektřinu a obecně nejsou tak kvalitní jako plynové a nikdy nevytvoří takovou atmosféru jako grily na dřevěné uhlí.

Pro koho je elektrický gril určen? Pro ty, jež nemají tolik peněz a oželí tradiční atmosféru, zato chtějí grilovat celoročně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.