wifi router
Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jak zapojit wifi router

[dropcap]M[/dropcap]ít doma bezdrátový internet nemusí být nic složitého. I pokud máte od vašeho poskytovatele zapojený internet pomocí kabelu, stačí koupit Wi-Fi router, a rázem máte celý byt pokrytý bezdrátovou sítí. Nabízí se však jediná otázka, a to jeho zapojení. To dnes ale už rozhodně není nic komplikovaného. Základem je samozřejmě zapojení do elektřiny, a následně zapojen í příslušného síťového kabelu, a to do konkrétní, často odlišně barevně označené zdířky.

wifi router

Následně už zbývá router pouze nastavit

Jakmile je zapojen a funkční, už ho můžeme vložit na své místo, jelikož vše už budeme řídit výhradně z našeho počítače. K routeru se tak stačí připojit pomocí nabízené bezdrátové sítě, a do adresního řádku prohlížeče napíšeme jeho IP adresu – tu zjistíme z návodu. Tím by se nám měla zobrazit přihlašovací obrazovka, ke které se podle údajů z návodu také přihlásíme.

Důležitá je samozřejmě bezpečnost

V tomto ohledu je třeba zamyslet se nad tím, abychom daný router dostatečně zabezpečili, a to například před tím, aby se na náš internet nemohl napojit například soused. Vše řešíme většinou v záložkách jako wireless, nebo security. Zde máme volby jak názvu sítě, tak samozřejmě i volby daného hesla. To by mělo být nejenom bezpečné, ale samozřejmě pro nás dobře zapamatovatelné. Následně už stačí vše uložit, a router je připraven.

[box type=“info“ ]

Problémem může být MAC adresa

Pokud ale internet přesto nejde, může být problém s takzvanou MAC adresou. Tu má každý počítač a jeho síťová karta unikátní, a mnozí poskytovatelé internetu tak umožní, aby internet „pouštěli“ pouze k dané adrese. V nastavení routeru je tak třeba danou MAC adresu uvést, a to aby byla schopna s tou, která je v PC. Díky tomu tak bude router k internetu konečně připojen, a dále bude tento signál šířit všude tam, kam potřebujete. A pomocí svého hesla tak připojíte svůj notebook, tablet, nebo i chytrý telefon, stejně jako třeba v mnohých restauracích, nebo kavárnách.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.