Bydlení,  Domy

Kam uložit dřevo na zimu?

Topná sezóna je tady a to znamená jediné, musíte se starat o to, aby u vás doma bylo pořád teplo. V panelácích je to velmi jednoduché, stačí odvzdušnit topení, otočit knoflíkem a rázem se u vás začne topit. Během chvíle tak krásně vytopíte, jakoukoliv místnost potřebujete. Bez námahy a zbytečných starostí. Co však ti, co bydlí v domech?

Zásoby dřeva

Bydlíte-li v domech, pak potřebujete povětšinou zásobu dřeva na zimu. Jestliže jste v létě přípravu nepodcenili, aktuálně vás nedostatek dřeva a jeho uskladnění netrápí. Všechno máte vyřešeno a nyní už jen čekáte, až budete ze svých zásob ubírat dřevo podle potřeby. Nemáte-li zásoby, musíte si je připravit. Dřevo jste sehnali, máte jej dokonce zpracované. Nyní přichází důležitá otázka. Kam s ním?

Suché místo

Je velmi důležité ukládat dřevo na suché místo, kde je ideálně přístup vzduchu. Jedině tak se nebude tvořit plíseň a také dřevo nebude muset čelit náporům počasí. Nejlépe je umístit zásoby dřeva pod střechu. Například ke garáži, stodole, zahradnímu domku a podobně.

Teplé prostředí

Máte-li možnost, vždycky uložte dřevo například do garáže či jiných prostor, kde je alespoň trochu teplo. Jednak zamezíte nepříznivým vlivům počasí a budete tak mít dřevo vždycky po ruce. Pak už mohou třeskuté mrazy kdykoliv uhodit, vy budete připraveni.

Pod plachtu

Nedisponujete žádným podobným místem, kam by bylo možno dřevo uložit? A pod střechou taky toho místa moc není? Pak dřevo můžete uložit pod plachtu. Vytvořte si dostatečně velké komínky, které poté jednoduše přehodíte plachtou. Ovšem pozor, nemůže to být jakákoliv plachta. Musí vydržet nepříznivé počasí jako déšť, sníh, vítr a mrazy. Musíte jí také pevně uchytit, aby se během silnějšího větru neutrhla.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.