Bydlení,  Interiér,  Podlahy

Plovoucí podlahy 

Pořízení si kvalitní podlahy je dnes vcelku alchymií, nicméně potřebujete-li spolehlivou podlahu, která vydrží klidně i několik desítek let, můžete se spolehnout na jakýkoli materiál. Pokud ale potřebujete ještě navíc uspořit nějaké ty finance, které pak můžete vložit do jiných součástí interiéru, pak rozhodně volte plovoucí podlahu. Její kvalita je nesporná a není problém ji koupit i ve vcelku levných variantách. Charakterizujme si tedy tento typ podlahy z hlediska výhod a nevýhod a upozorněme na některé skvělé designové typy plovoucích podlah.

shutterstock_122567944

Výhody plovoucí podlahy

Jednou z hlavních výhod plovoucích podlah je především jejich poměrně pohodlná pokládka. Podlahy tohoto typu se musí pokládat na rovný povrch. Je-li tomu tak, není se třeba obávat toho, že byste podlahu položili nevhodně. Pod plovoucí podlahu se dává ještě jedna odhlučňovací vrstva miralonu anebo nějakého jiného specifického podkladu. Dojde tak k odhlučnění podlahy a k tomu, že se po ní bude chodit s naprosto lehkým nášlapem. Pohodlná chůze bude tak zajištěna. Plovoucí podlahy jsou také ekonomickou variantou řešení podlahové plochy. Koupit je lze docela levně.

Nevýhody plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy mají ale i některé nevýhody, o nichž se mnohdy bohužel příliš nemluví. U levných podob plovoucích podlah je nepříjemné zejména to, že může dojít k ne příliš pohodlné chůzi po nich. Pokud se u pokládky nepoužije podkladová vrstva, pak může docházet k nepříjemnému vrzání a pazvukům. Povrch plovoucích podlah je taktéž náchylný vůči poškrábání a oděru. Pokud máte doma zvířata, určitě volte podlahy odolnější.

Design plovoucích podlah

Designových variant plovoucích podlah je obrovské množství a není potíž vybrat si plovoucí podlahu přesně podle vašich představ. Krásné jsou třeba tmavé typy podlah, které korespondují s ostatními komponenty v interiéru. Rozhodně ale můžete klidně koupit i podlahy světlé, jež jsou schopny vytvořit příjemný pocit z vizáže.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.