Interiér,  Jak ušetřit,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Pračka se sušičkou – vyplatí se vám?

Když nemáte doma dostatek místa, abyste prádlo ihned po vyprání mohli usušit na sušáku, pověsit jej do koupelny nepřipadá vůbec v úvahu a zahradu nebo balkón také nevlastníte, pak je určitě dobré popřemýšlet, jestli si s pračkou nepořídit i sušičku. Ta vám může usnadnit spoustu starostí a prádlo tak bude suché během chvíle.

Kombinovaná pračka se sušičkou

Jsou však tyto kousky vždycky praktické? Není lepší si pořídit zvlášť pračku a zvlášť sušičku? A není náhodou sušička či sušící program zbytečným luxusem, který nebudete pravidelně využívat? Nezaplatíte tak ve finále vysokou pořizovací cenu za něco, co stejně nevyužijete?

Výhody pračky se sušičkou

Při sušení prádla nezabere žádné místo navíc. Jakmile vyperete várku prádla, zvolíte si sušící program. Pračka dál bude dělat svou funkci a po pár hodinách bude prádlo úplně suché. Stačí ho už jen vyžehlit a budete mít hotovo. Odpadne vám zdlouhavé čekání, kdy čekáte, až uschne prádlo, které sušíte různě po bytě. Navíc během sušení v sušičce se prádlo tolik nemačká a pohodlněji jej pak vyžehlíte. Získáte dva v jednom, sušička nebude zabírat místo navíc, což oceníte zejména v menších koupelnách. Co si přát víc?

Nevýhody pračky se sušičkou

Ušetříte sice čas i prostor, ale počítejte s tím, že se naopak zvětší spotřeba energie. Při nákupu je tak určitě dobré pohlížet na energetickou třídu a volit tu, která pro vás bude nejekonomičtější. Pračka se sušičkou usuší menší množství prádla, než klasická sušička, takže se může stát, že budete muset sušit nadvakrát.

Možná si říkáte, že nevýhodou může být taky cena pračky se sušičkou. To však až tak úplně neplatí. Pračku se sušičkou dnes můžete pořídit už za docela slušné peníze, přibližně od devíti tisíc, což v mnohých případech dáte i za běžnou pračku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.