Komerční články

Kvalitní stínící technika se vyplatí

[dropcap]P[/dropcap]rosluněný interiér je výborný, jelikož slunce přináší jak teplo, tak i dostatečné množství světla. Mnohdy ale dochází k tomu, že se uvnitř domu či bytu nachází přemíra slunečního světla, což už určitě tak příjemné není. Vysoká míra světla je na pohled hodně nepříjemná a z hlediska přísunu tepla především v letním období nejde o zrovna ideální záležitost. Pokud chcete mít ve vašem interiéru optimální přísun slunečního záření, měli byste pořídit kvalitní a spolehlivou stínicí techniku. V současné době se stínící technika určitě neomezuje pouze na klasické hliníkové žaluzie na oknech, ale lze ji řešit mnoha tradičními i méně typickými způsoby…

Zdroj obrázku: Unoal.cz
Zdroj obrázku: Unoal.cz

Moderní venkovní žaluzie

Výbornou volbou zastínění pro jakýkoli rodinný dům jsou venkovní žaluzie. Právě ony jsou schopny dodat celkovému vzhledu stavby úplně jiné rozměr. Venkovní žaluzie se dnes vyrábí ve spoustě různých variací, které dokážou barevně a tvarově upoutat. Venkovní žaluzie neupoutají ale pouze svým vzhledem. Vynikající jsou zejména v zajištění maximální tepelné pohody v interiéru. Množství tepla v interiéru lze s těmito žaluziemi regulovat efektivně jak v zimním, tak i v letním období. Navíc jsou venkovní žaluzie nenáročné na údržbu. Stačí je pouze umýt tlakem vody. Regulované budete mít efektivně i světlo v interiéru. Ovládání venkovních žaluzii může být jak manuální, tak i elektrické.

Nápadité římské rolety

Jestliže se rozhodnete pro interiérovou stínící techniku, pak jsou vynikající volbou především římské rolety. Právě použitím římských rolet docílíte maximálně útulného interiéru se vším všudy. Římské rolety jsou ušité z těch nejkvalitnějších látek. Vybrat si můžete z obrovského množství druhů vzorů, které mohou být na římských roletách zachyceny. U klasických žaluzií tato možnost odpadá a jejich vzhled je fádní. Vzory na římské rolety můžete volit dle vlastní představivosti, k dispozici je jich skutečně hodně. Látka je v římských roletách díky výztužím horizontálně rozdělena do několika rozměrově totožných pruhů. Vytahování rolet je maximálně efektivní, jelikož dochází k jejich skládání směrem nahoru do vodorovných pruhů. U každého pruhu se nachází očka, v nichž jsou protaženy šňůrky, jimiž se celý mechanismus římských rolet ovládá. Výztuže u těchto rolet jsou maximálně pevné, jelikož na jejich výrobu se využívá sklolaminátových materiálů, které jsou jednak vysoce pružné a jednak i maximálně odolné.

Tradiční vkusné japonské posuvné stěny

Moderní interiéry mohou být klidně protkány i dálnou tradicí. Zajímavě vypadají zejména japonské posuvné stěny. Využít japonskou posuvnou stěnu lze v jakémkoli interiéru dle potřeby majitelů. Systém zavěšení japonské posuvné stěny není nijak složitý. Látka je na nosném profilu uchycena za pomocí suchého zipu anebo díky nacvakávací liště. Posuvné panely se logicky pohybují v předem připravených drážkách. Jejich množství se odvíjí od toho, kolika posuvných japonských stěn je v interiéru využito. Zastínit lze pomocí japonských posuvných stěn skutečně velké množství prostoru. Posunování panelu v jednotlivých drážkách je maximálně pohodlný a tichý. Není k němu zapotřebí žádné velké síly. Pokud chcete maximální možný komfort, můžete klidně zvolit i motorové ovládání japonských stěn. Za pomocí pevného vypínače anebo dálkového ovládání můžete se stěnami pohybovat dle libosti.

[box type=“info“ ]

Posuvné japonské stěny dokážou interiér skvěle oživit hlavně svým designovým provedením. Vzhledově umí upoutat především díky krásným vzorům s různou tematikou. Vybrat si lze z celé řady různých motivů. Jednat se může jak o tradiční japonské motivy, tak i některé moderní kosmopolitní vzory.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *