Komerční články

Splňte si sny s americkou hypotékou

Hypotéky nemusí sloužit pouze k financování vlastního bydlení. Důkazem je americká hypotéka, s jejíž pomocí si můžete splnit i hodně nákladné sny. Americká hypotéka je nejznámějším představitelem neúčelové hypotéky, kterou lze využít na cokoliv – na dům, na auto i na drahá studia v zahraničí.

 

Woman holding a small new house in her hands. Real estate, mortgage, housing concepts etc.

Proč je americká hypotéka výhodná? Jaké jsou její přednosti a naopak jaké zápory? Proč se bavíme o hypotéce, když se jedná o neúčelovou půjčku? Pojďme se na tento specifický typ hypotéky podívat podrobněji. Americká hypotéka v sobě kombinuje výhody spotřebitelského úvěru s výhodami klasické hypotéky a pro mnohé lidí je nejlepším řešením jejich situace.

Nejčastější využití americké hypotéky:

  • koupě, stavba či rekonstrukce bydlení
  • nákup nového vybavení do domácnosti
  • koupě nového či ojetého vozidla
  • studium na zahraniční škole
  • refinancování půjček
  • zaplacení soudních a notářských poplatků

Americká hypotéka nejen na bydlení

S hypotékou ji spojuje jedna podmínka. K poskytnutí americké hypotéky je nutné zajištění zástavním právem k nemovitosti. O americkou hypotéku tedy můžete žádat pouze tehdy, máte-li vhodnou nemovitost. Díky této podmínce však získáte neúčelovou půjčku s výhodnější úrokovou sazbou a potažmo i RPSN a delší dobou splatnosti než v případě běžného spotřebitelského úvěru.

Díky zajištění nemovitostí je klient vyjmutý ze skupiny rizikových klientů. Banka má zástavu, a proto může nabídnout výrazně nižší úrok než u obyčejného úvěru. Samozřejmě je úroková sazba o něco vyšší než u klasické hypotéky, která je čistě účelová. Úrokovou sazbu lze rovněž zafixovat až na dobu 10 let.

Výše americké hypotéky se pohybuje kolem 70 % hodnoty zastavené nemovitosti a maximální hranice bývá 5 milionů korun. Půjčit se tedy můžete několikanásobně více než se obyčejnou půjčkou. Doba splatnosti bývá delší oproti spotřebitelskému úvěru a kratší oproti hypotékám. Obvykle se pohybuje od 20 do 25 let a nemalou půjčku si tedy lze rozdělit do nižších měsíčních splátek.

Ručení nemovitosti se nevyhnete

Americká hypotéka se vyplatí v případě potřeby vyšší půjčky nebo, když klient nechce dokládat účel. Bez ručení nemovitostí to však nepůjde. Pro hodně lidí to však může být nevýhoda a nepřekonatelná překážka k získání úvěru. Pokud se klient navíc dostane do problémů, které nezačne řešit včas, může o nemovitost přijít úplně.

Mezi další nevýhody patří také náročné papírování a dokládání mnoha dokumentů a dokladů stejně jako u běžné hypotéky a s vyřízením americké hypotéky budou pravděpodobně spojené i nějaké poplatky. Všechny tyto informace se vyplatí zjistit dopředu, aby nic z toho nebylo nepříjemným překvapením.

Americkou hypotéku nabízí jak banky, tak i nebankovní společnosti. Před výběrem je nejlepší provést hrubý výpočet hypotéky. S tím vám pomohou například stránky Úspory.cz a jejich kalkulačka hypotéky, které se na srovnání hypoték a jiných finančních produktů specializují řadu let. Mezi online srovnávače patří rozhodně k těm větším a zkušenějším. Díky důkladnému porovnání hypoték navíc získáte jistotu, že při výběru nešlápnete vedle.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *