Bydlení,  Byty,  Interiér

Malá garsonka, dá se zařídit útulně a prakticky!

Garsonka je často startovacím, tedy prvním bydlením, které si mladí lidé zařizují. Ať už sami nebo s partnerem, je to první byt. Znamená velký krok do samostatného života a mnoho lidí právě díky tomuto bydlení dělá velký krok. Je jasné, že první byt nebude nijak velký a zařízený podle vašich vysněných představ. Často jde právě o garsonky, kde je minimum prostoru. A s ním se spousta lidí musí vypořádat.

První bydlení

I malý byt může být zařízený prakticky a útulně. Stačí jen nad vším přemýšlet a zařídit jej co možná nejvíc jednoduše. Stačí zkrátka vědět, jak na to. Naše rady vám možná maličko pomohou a vaše první bydlení. Jak tedy útulně a hlavně prakticky zařídit garsonku, aby se vám v ní dobře bydlelo?

Minimalistický styl

Malý byt rovná se malý prostor. Nepřítelem malých prostorů jsou různé sošky, postavičky, svíčky a podobně. Zbavte se těchto lapačů prachu, oblečení, které máte vystavené a podobně. Působí to nesystematicky, kazí celkovou harmonii a v bytě se tak víří zbytečně prach. Myslete na úložný prostor, vestavěné skříně, šuplíky, úložné košíky a podobně.

Rustikální a mohutný nábytek ne

Máte postel po babičce, která zabere půlku prostoru? Pak vám nezbývá nic jiného, než jí prodat, podarovat přátelům nebo vyhodit. Garsonky mají minimum prostoru, proto i podle toho musíte volit nábytek. Svěžest, jednoduchost a správná práce s prostorem. Zapomeňte na rohové sedačky, velké pohovky a další mohutné kousky interiéru. Potenciál v garsonkách má rozkládací nábytek, skříňky, které jsou otevřené, bez zbytečných dvířek.

Opticky zvětšit prostor

Vzdušnost celému prostoru dodá například skleněný konferenční stolek. Prim budou hrát zrcadla, skla a podobně. To celé umí prostor otevřít a opticky zvětšit. Optické zvětšení nabídnou také světlé barvy, které umí prostor rozsvítit a opticky pak nebude vypadat garsonka stísněně a temně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *