Na co hledět při výběru matrace?

0
120
Matrace
Matrace

Možná si říkáte, že na výběru správné a kvalitní matrace vůbec nic není. Toto tvrzení se ovšem rozhodně nezakládá na pravdě a v tomto článku vám také jednoduše vysvětlíme proč. Matrace jako taková totiž musí splňovat hned několik základních vlastností a pokud jimi disponovat nebude, určitě se na ní nevyspíte tak dobře, jak byste si původně mohli myslet. Není tedy třeba nic protahovat a můžeme se vrhnout rovnou na věc, co říkáte?

Matrace
Matrace

Na co při výběru matrace dbát?

  • tvrdost matrace
  • povrch matrace
  • velikost matrace

Tvrdost matrace je základním faktorem, kterému je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Pokud bude matrace příliš tvrdá, nejspíše na na ní moc pohodlně a příjemně nevyspíte. Jestli bude matrace naopak příliš měkká, mohla by z dlouhodobého hlediska nepříznivě ovlivnit vaši tělesnou stavbu a dokonce poškodit i páteř. Třeba ortopedické matrace 180×200 je naprosto ideálním řešením pro každého z vás. Ačkoli nemusíte tvrdost matrace vnímat jako důležitou věc, rozhodně jste na omylu.

Povrch matrace je také velice důležitým faktorem. Matrace s nepříjemnou vrchní částí totiž určitě nebude pro vaše tělo tím nejlepším řešením. Člověk si na posteli potřebuje pořádně odpočinout a právě tomu byste měli přizpůsobit i výběr vzorku, který matraci pokrývá.

Dejte pozor na rozměr

Většina postelí se vytváří do rozměrů 180×200. Rozhodně to ovšem není pravidlem. Určitě se proto vyplatí postel nejdříve změřit, aby se vám nestalo, že pořídíte příliš velkou nebo naopak příliš malou. Matrace 200×200 se na trhu vyskytují v poměrně značném zastoupení, takže s jejich koupí nepřijde žádný výrazný problém.

Matrace by samozřejmě neměla být moc velká a přesahovat délku postele. Neměla by být ani příliš krátká. Zkrátka, jak se říká, dvakrát měřte a jednou řešte. Budou se budete řídit tímto jednoduchým pravidlem, nemůže se vám stát, že nakoupíte špatně!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno