Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Na podzimní vlně v barvách mědi – inspirace do bytu

Dnešní brouzdání na internetu, mě přivedlo na skvělou myšlenku – najít pro vás inspiraci v podobě měděných dekorací a výrobků do bytu. Podnětem nebyl jen internet, ale i pohled na přírodu, která se tak nádherně zbarvila do žluto-oranžovo-hnědých a červených odstínů, až mi ta krása bere v některých okamžicích dech.

Podzim mi něčím připomíná měď, které se říká červené zlato. Vydává ze sebe díky oxidaci různé odstíny – od červené, oranžové, růžové, žluté, až po zelenou a nádechem hnědé. Je nádherná sama o sobě, i ve spojení s dřevem, zelenou, šedou, černou a bílou barvou. Ve vázách a nádobách vynikají zelené květiny i podzimní dekorace.

(zdroj obrázku: http://lh5.ggpht.com/_z_aLTsLMiYk/TPhwDr2SgJI/AAAAAAAABYE/vB5BsvJ5fSM/PotteryBarn_thumb.jpg?imgmax=800)
(zdroj obrázku: diybetterhomes.com/wp-content/uploads/2015/11/copper-home-decor-4-682×1024.jpg)

Působí teple, svým leskem dodává prostoru určitý pocit bezpečí a krásy a luxusu. No řekněte sami. Měď oživuje místnost, ať je na stěnách v podobě rámu nebo jako lampa, lucerna. Úžasně vypadají budíky, košíky, vázy, hrnce, pánvičky, vana, dávkovače mýdla. 

(Zdroj obrázku: diybetterhomes.com/wp-content/uploads/2015/11/copper-home-decor-12.jpg)
(zdroj obrázku: diybetterhomes.com/wp-content/uploads/2015/11/copper-home-decor-7.jpg)
(zdroj obrázku: cdn.shopify.com/s/files/1/0201/8228/files/copper_home_decor_pots_large.jpg?7881853548947916798)

I když nemám moc ráda lesklé věci, tak měď mě dostala, protože díky oxidaci dokáže být nejen lesklá, ale také matná. Ve všech směrech na mě působí industriálně, v lesklých odstínech moderně, v matných odstínech se nese na vlnách minulosti.  Líbí se vám dekorace z mědi? Napište nám. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.