Domů / Tipy & praktické informace / Na zašlé spáry zabere prášek do pečiva

Na zašlé spáry zabere prášek do pečiva

Důvodů, proč jsou spáry u dlažby nebo obkladů zašlé, může být hned několik. Svou roli hrají tvrdá voda a vznikající vodní kámen, plíseň, ale také domácí mazlíčci. Tmavé spáry mohou znamenat větší obsah železa nebo manganu ve vodě. Pokud jsou spáry černé pouze v některých místech, jde pravděpodobně o plíseň. Spáry mezi obklady mohou být samozřejmě více špinavé také v případě, pokud myjete ve sprchovém koutě nebo ve vaně často svého psa.

spáry

Jestliže máte na spárách plíseň, pravděpodobně se neobejde bez speciálních prostředků, které seženete v drogeriích. V ostatních případech nikam běhat nemusíte a vystačíte si s prostředky, které máte doma.

Zašlé spáry se můžete pokusit vyčistit kypřícím práškem do pečiva naneseným na vlhký hadr nebo zubní kartáček a pustíte se do práce. Zhruba po hodině kachličky opláchnete a rozdíl by měl být vidět na první pohled.

Stejný účinek jako kypřící prášek do pečiva má také křídla, kterou rozpustíte ve vodě a vzniklou směsí potřete spáry i obklady. Po hodině křídu smyjete, obklady vyleštíte a koupelna bude zářit čistotou jako nová.

O Vesela

2 komentáře

  1. Velmi zajímavý tip! Takový ”babičkovský” 🙂 Mě se naštěstí netýká, protože máme obklady relativně nové (pokládali jsem cca před rokem) a navíc z moderního kamene, ale mám spoustu známých, kterým tento článek přepošlu. Ještě jednou díky! S přáním hezkého dne, Zuzana Landová

  2. Křída a kypřící prášek – že mě to nenapadlo dříve 🙂 Díky za tip, opravdu to FUNGUJE!

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*