Komerční články

Nepodceňujte výběr zahradního nábytku z umělého ratanu

Zahradní nábytek z umělého ratanu si nachází stále více příznivců a jeho nabídka je rok od roku širší. Narazíme na něj nejen u specializovaných firem, ale i v supermarketech a hobymarketech a nabízí proto otázka, podle čeho se při jeho výběru orientovat. Platí, že není umělý ratan jako umělý ratan a chcete-li, aby se vaše investice vyplatila a nábytek vám dělal radost, měli byste vzít v úvahu několik následujících doporučení.

Specialisté na ratanový nábytek radí, že bychom měli při nákupu používat rozum a seznámit se se základními pravidly výběru. Které to jsou?

Kvalitní konstrukce a výplet jsou základ

http://www.teak-shop.cz/media/catalog/product/cache/1/image/365x365/b2febe81254e4e8159dba9de77335882/t/i/tibet_bw_1.jpg
http://www.teak-shop.cz/

Nejlevnější a většinou nepříliš kvalitní nábytek z umělého ratanu má dřevěnou konstrukci. Její nevýhoda spočívá k náchylnosti k plesnivění a velmi omezení životnosti. O něco lépe je na tom konstrukce z oceli, která je však na druhou stranu poměrně těžká. Ideální variantou je hliník, ale i u toho dbejte na dostatečně silné profily.

Obezřetní buďte i u výpletu. Levným kouskům chybí UV filtr a materiál velmi rychle praská a opotřebuje se. Vyhlášení výrobci nabízí materiály, které neoxidují, jsou barevně stálé a pevnější. Musíte se však smířit až s 3x vyšší cenou. Nechcete-li dělat kompromisy, vsaďte na zahradní nábytek výprodej – dostanete se ke kvalitnímu zboží na akční ceny.

Užitnými vlastnostmi musí oplývat také potahová látka. Neměla by být pouze pěkná, ale také odolná. Nábytek, který je po většinu roku v zimní zahradě nebo pod stříškou, může být z běžné bavlny se směsí polyamidu. Nábytek, který je vystaven povětrnostním vlivům a nepřízni počasí, by měl mít mnohem kvalitnější potah.

Nespalte se při výběru velikosti

Řídíte-li se podle ceny, dejte si pozor na velikost. Levnější kousky bývají vhodné tak akorát do dětského pokoje. Produktové fotografie jsou matoucí a nezapomeňte si proto přečíst, zda rozměry odpovídají vašim potřebám.

Rada na závěr? Nakupujte u specialistů, kteří se v nabízeném sortimentu vyznají. Jedním z nich je i teak-shop.cz, který se pyšní širokým sortimentem kvalitního, ale přesto cenově přijatelného nábytku. Takového, který bude vaší zahradě slušet a udělá vám skvělou službu i v dalších sezónách.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *