pasívne domy
Bydlení,  Domy

Nízkoenergetické a pasivní domy

V posledních letech mezi stavebními investory roste zájem o nízkoenergetické a pasivní domy. I když na první pohled pasivní a nízkoenergetické domy mohou vypdat stejně, zásadní rozdíly jsou  otopném systému.

pasívne domy

Nízkoenergetické domy mají většinou běžný otopný systém, ovšem jako hlavní zdroj tepla používají obnovitelné zdroje. Ve své podstatě se říci, že nízkoenergetický dům je jen krůček od pasivního domu a neměl by být velký problém ho z něj vytvořit.

Za nízkoenergetické domy jsou považovány stavby, jejichž spotřeba energie na vytápění nepřesáhne 50 kWH/m2 za rok.

Pasivní domy nepotřebují žádný systém vytápění prostřednictvím radiátorů a kotle. Pasivní dům je vytápěn teplem přiváděného ohřátého vzduchu. Jedním ze základních požadavků pro pasivní dům je jižní orientace, tak aby mohla být maximálně využita sluneční energie.

Rozdíl je také ve způsobu větrání. Pasivní domy jsou charakteristické sytémem takzvaného nuceného větrání. Což v žádném příapdě neznamená, že by se jeho obyvytele museli obávat nedostatku čerstvého vzduchu. Ba naopak. Pasívní domy jsou pohodlné, moderní a splňují nejpřísnější požadavky na soudobé bydlení.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *