Komerční články

Netopte pánubohu do oken

V mnoha domácnostech se topí ostošest, přesto se nedá hovořit o teploučkém a vyhřátém domě. Pobyt večer u televize jedině v bačkorách s dekou přes kolena a ideálně srkat horký čaj s rumem. Ráno se člověku nechce vylézat z pod teplé peřiny a topení obložené oblečením, aby bylo hezky teplé. Nedej bože, že se vám chce na toaletu, kde je ukrutná zima.

shutterstock_112247726

Zateplení domů neodkládejte

Tento problém se týká z větší části starých domů, i když ty novější na tom mnohdy nejsou o nic lépe. Podívejme se pravdě do očí. Nehodláte-li se stěhovat do nového, bude nutná počáteční investice, která se vám brzy vrátí. Doporučujeme zateplení domu, které zabrání tepelným ztrátám a ušetří až 50% nákladů vynaložených na vytápění. V dnešní době ceny energií rapidně rostou a jedná se o jednu z možností jak ušetřit peníze. Práce kolem zateplování a obnovy domu nepatří sice ke snadným, ale jak mnohé případy dokazují, stojí to za to.

Výměna starých oken za nové

Druhou možností, která dokáže udržet teplo ve vašem domě, jsou kvalitní okna, jež těsní. Okna především staršího data jsou největšími viníky úniku tepla z domu. Finančně méně nákladné je použití těsnící pásky, ale moc velký úspěch neočekávejte. Únik tepla dokážou zmírnit i různé vrstvy kladené na okno, jako jsou záclony, žaluzie, rolety a závěsy. Nová okna však nemusí představovat velký finanční šok, jestliže zvolíme nejlevnější plastová okna od ověřeného výrobce. Sehnat levná plastová okna vynikající kvality a rychlého dodání nevyžaduje od vás nadlidský výkon. Stačí pouze vědět kde a číst recenze spokojených klientů.

Najděte viníky úniku tepla

Až polovina tepelné ztráty utíká přes špatně utěsněná okna, dveře, nezateplené obvodové zdi, střechu a podlahu. Pokud váš dům sousedí s garáží i tady možná utíká teplo. Privátní garážová vrata nejenže ochrání vaše vozidlo, ale udrží teplo v garáži, jež přímo sousedí s domem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.