Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Octomilky v domě – jak se jich spolehlivě zbavit?

Malinké, ale velmi protivné mušky umí pořádně potrápit u vás doma. Jakmile se jednou objeví, je jasné, že se bez tvrdého boje nevzdají a snadno se jich nezbavíte. Množí se totiž opravdu neskutečně rychle, což je pro ně jasně velká výhoda. Není nemožné se jich zbavit, ale bude to chtít trpělivost, vědět, jak na to a nevzdávat se při prvním možném neúspěchu. Jak se s octomilkami vypořádat ráz naráz? Někdy se jim také může říkat vinné nebo kvasné mušky. Tam, kde něco hnije a kvasí je totiž jejich pravé místo.

Kde všude se mohou objevovat?

Kde se octomilky objevují? Většinou jsou pro ně rájem ovoce, zelenina, nápoje, polévka nebo zbytky jídla. Kvasný proces nabírá na obrátkách ve chvíli, kdy se začínají objevovat a krmit. Mušky jsou de facto neškodné a nijak nepoškodí vás ani vaše zdraví. Ovšem jsou nepříjemné a protivné. Zanechávají na stěnách a nábytku exkrementy v podobně nevzhledných teček. Octomilky žijí dva až devět týdnů, ale velmi rychle se množí, takže neutnete je ihned v zárodku, přemnoží se vám a zamoří celý byt. Jak je z domácnosti vypudit?

Pivo a vysavač

Objeví se protivné octomilky? Pak je nutno zahájit frontální útok! Ze všeho nejdřív vyhoďte nahnilé ovoce a zeleninu. Ty dobré kousky uchovejte v lednici. V lednici vše důkladně omyjte a vyčistěte. Pokud se vám octomilky už přemnožily, pak vezměte na pomoc klasický vysavač. S jeho pomoci octomilky jednoduše vysajete. Nalákejte je na jedno místo a to třeba za pomoci sklenice s pivem nebo džusem. Jakmile se shlukují na daném místě, vysajte.

Past na octomilky

Pokud nějaké vinné mušky zbývají, je dobré vyrobit past a pochytat je. Pastí vyrobte pro jistotu víc, ať je tato práce efektivní. Stačí vám zavařovací sklenice nebo sklenice, potravinářská fólie, špejle a gumičky. Do každé nádobky nalijte trochu džusu, vína, piva, vody se šťávou a podobně. Na hrdlo připevněte potravinářskou fólii a propíchejte. Vše upevněte gumičkami. Hmyz tak snadno nalákáte do míst, odkud už se nedostanou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.