Byty,  Dekorace,  Inspirace pro bydlení

Pohádkově sametové květy amarylisu ve vašem bytě

Když teplo vyhřátého bytu probudí hvězdník k životu, okouzlí nás tato exotická pokojová rostlina svými pohádkově sametovými květy. Moderní odrůdy uchvacují každého velikostí svých květů, která může dosáhnout průměru až 20 cm. Některé druhy navíc i příjemně voní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Barvy a květy cibulnaté rostliny

Hvězdník je okouzlující cibulnatá rostlina, která na svém pevném dutém stonku může nést od dvou do pěti květů v nejrůznějších barvách od bílé, přes růžovou, zelenobílou, červenobílou až po rudou barvu.

Hvězdníky nechybí obvykle v žádné zimní ani čistě vánoční kytici anebo aranžované kompozici. Aby se jejich těžké květy na dutém stonku nezlomily, můžete je vyztužit dřevěnými nebo bambusovými tyčkami. Aranžmá lze dále doplnit větvičkami a další doprovodnou zelení.

Různé typy interiérových aranžmá

Elegantní bílé květy prosvětlí i tmavé místnosti. Pro vytvoření okouzlující květinové dekorace z bílých amarylisů  nemusíte kupovat celou kytici květů, ale úplně postačí jeden květní stvol, který umístíte do neobvyklé elegantní vázy.

Moderní minimalistický bytový styl si vyžádá jednoduchou krásu. Vždyť se říká, že v právě v jednoduchosti je skryta krása.  Určitě to bude platit i o nápadité kompozici tří nádob obalených do materiálu ve stejné barvě jako budou mít i uvnitř vložené květy hvězdníků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud byste měli problém udržet stabilitu vázy, do které jste vložili třeba jen jeden stvol amarylisu, můžete si při udržení její rovnováhy pomoci hrstí kamínků, nebo bílého štěrku, který do vázy vsypete.

V hladkých bílých nebo průhledných skleněných vázách se skvěle uplatní mohutné květy amarylisů v červené barvě. Vodu ve vázách však musíte měnit každý den, případně se doporučuje do vody přidat sáček s přídavkem výživy pro řezané květiny na prodloužení jejich trvanlivosti.

Velice elegantně působí květinové aranžmá vytvořené z květů hvězdníků a větiček třezalky obalené velkým množstvím plodů stejné barvy.

Miniodrůda amarylisu

Nemáte-li v bytě dostatek prostoru, i přesto si můžete dovolit pořídit jako dekoraci amyrylisy, zvolte pouze mělkou misku a do ní zakupte miniodrůdu Lady Jane. I ta dokáže přinést do vašeho interiéru náladu tropů uprostřed zimního období.

Nádherné kytice zvláště červeně kvetoucích hvězdníků, latinsky označovaných jako Hippeastrum dokážou do vašeho bytu přinést v zimním období mnoho energie a proteplí tak svými hřejivými barvami nevlídné zimní dny.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *