Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení

Potřebujete provonět domov? Máme pár tipů!

Chcete mít svou domácnost krásnou, čistou a voňavou? Zútulnit domácnost je velmi jednoduché, nemusíte kvůli tomu vyhazovat tisíce. Drobné dekorace, fotografie v rámečcích, to jsou přesně ty detaily, které dělají z domu skutečný domov. Chcete, aby vaše domácnost příjemně voněla? Pak vyzkoušejte naše nápady!

Jde to bez chemie

Obvykle, když máte pocit, že to u vás doma úplně nevoní nebo chcete dodat své domácnosti jednoduše příjemnou atmosféru, vsadíte na různé osvěžovače vzduchu, spreje a podobně. Jsou obvykle dražší a fungují opravdu jen chvíli. Vyzkoušejte jeden z níže uvedených tipů a uvidíte, jak krásně si provoníte domácnost.

Osvěžovač pro koberec

Smíchejte 200 gramů jedlé sody, pár lžiček sušeného rozmarýnu a několik kapek levandulového oleje. Vzniklou směs posypte po celém koberci a nechejte působit asi patnáct až dvacet minut. Nakonec koberec pečlivě vysajte. Koberec velmi výrazně prokouknou a v bytě budete mít příjemnou vůni.

Voňavé svíčky

Během zimy si jistě zapalujete spoustu svíček. Jemné světlo, příjemné aroma a neopakovatelná atmosféra. Svíčky máte často spojené s podzimem a zimou. Vyzkoušejte čajové svíčky dát na tácek, na kterém budou kávová zrnka. Teplo spolu se zrnky krásně provoní byt.

Vlastní difuzér

Bytové difuzéry jsou časté a oblíbené, často mají také zajímavý a moderní design, který zapadne do vašeho interiéru. Můžete si jej jednoduše vyrobit. Vše, co budete potřebovat je skleněná nádobka, která má užší hrdlo, ratanové tyčinky, trochu alkoholu a esenciální olej podle vlastního uvážení (můžete si pořídit jakýkoliv, který vám voní). Čím víc kapek esenciálních olejů přidáte, tím bude vůně intenzivnější. Do ložnice se hodí uklidňující vůně jako levandule, obývací pokoj zase může osvěžit a zpříjemnit jasmín.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *