Komerční články

Příručky pro kutily

[dropcap]V[/dropcap]zhledem k současné bohaté nabídce trhu by se mohlo zdát, že už není potřeba doma nic „kutit“. Pravý opak je ale pravdou! Kutilství dnes zažívá nebývalý rozmach a je smysluplnou náplní volného času milionů lidí.

Uplatňuje se jak ve vlastním obydlí, tak ve starších pronajatých bytech. Vyžaduje pouze trochu šikovnosti a odborný pracovní návod, přičemž výsledný efekt může být velkolepý. K tomu se počítá radost z vlastní práce, ušetření peněz a nezávislost na řemeslnících.

shutterstock_103106678

Pro načerpání nezbytných odborných znalostí jsou k dispozici nejrůznější příručky. Představíme si tři z vydavatelství Grada:

Vestavba podkroví – kniha názorně ukazující, jak se co dělá. Přináší cenné rady a triky, které se v praxi už mnohokrát osvědčily. Každý pracovní postup podrobně popisuje a vysvětluje pomocí názorných obrázků a fotografií. Uvádí také symboly, díky nimž lze na první pohled odhadnout, jaký stupeň obtížnosti, vynaložení fyzické síly a časová náročnost je ke konkrétnímu postupu potřebná. Doporučuje se zde i potřebné nářadí a vypočítává, kolik peněz lze ušetřit vlastní prací.

Terasy a venkovní posezení – příručka, která radí, jak správně naplánovat stavbu a navrhnout její polohu, jaký zvolit materiál, nářadí a postup. Podrobně vysvětluje konkrétní pracovní úkony.

Nápady do zahrady – kniha pro kutily, kteří se chtějí pustit do stavby terasy k bazénu, výroby boudy pro psa, stejně jako zahradní houpačky, pískoviště pro děti, zahradního nábytku nebo sestavení domku na nářadí. Je plná návodů a podrobných postupů ve fotografiích, které jsou určeny zkušeným kutilům i začátečníkům.

Kde koupit spojovací materiál a nářadí?

Potřebným materiálem a nářadím zásobují odborníky i kutily specializované obchody – například síť prodejen Handy s centrálou ve Zlíně, která provozuje také e-shop. Naleznete v něm hřebíky, šrouby, matice, podložky, kolíky a nejrůznější nýty z oceli, nerezu, mosazi či mědi, a to v rozmanitých povrchových úpravách. Kromě samotného spojovacího materiálu tu seženete rovnou i kvalitní ruční nářadí – celkem 35 tisíc položek připravených k okamžitému dodání.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.