Bydlení,  Tipy & praktické informace

Proč prádlo páchne

Právě vyprané prádlo po vytažení z pračky obvykle voní.  Bohužel, čas od času se stane, že vyprané prádlo, i přes tu nejlepší péči místo svěží vůně zavání spíše zatuchlinou. A to i přesto, že ho vyndáte, jakmile pračka dopere.

shutterstock_97643627

Opraváři praček mají jednoduché vysvětlení, které nepotěší zastánce šetrného a ekologického praní. Podle všeho za páchnoucí prádlo může nízká teplota a nízká spotřeba vody v moderních pračkách. Pračka totiž nemá dostatek prostředků k tomu, aby vypláchla usazeniny i v těch nejmenších koutech, kde pak mohou zůstávat vlasy, zvířecí chlupy a jiné nečistoty, které pak v pračce zahnívají.

Pračce také mnohdy nesvědčí ani prací gely nebo moderní ekologický prací sliz, který může kvůli své konzistenci zanášet úzká místa v pračce.

Přesto, že občas i vy vytáhnete z pračky zapáchající prádlo, není to důvod k panice. Jen je nutné své pračce věnovat trochu více péče. V první řadě byste měli pravidelně čistit filtr a je-li to možné vybrat i usazeniny za ním. A čas od času použijte dlouhý prací program a vysokou teplotu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.